
Milliárdos számlagyár ügyét tárgyalják
Külföldről származó szója és tojás áfafizetés nélküli értékesítését elősegítő vádlottak ügyében kezdődött előkészítő ülés a Szegedi Törvényszéken.
Milliárdos számlagyárat buktatott le a NAV
Több mint négymilliárd forint áfatartalmú fiktív számlát állított ki az a bűnszervezet, melynek tagjaival és a számlákat felhasználó társaságok képviselőivel szemben vádemelést javasolnak a pénzügyi nyomozók. Az ügyben hatvannégy gyanúsított szerepel - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
Milliárdos számlagyárat lepleztek le a pénzügyőrök a Dél-Alföldön
Egy májusban adócsalás miatt első fokon elítélt férfit vették őrizetbe a pénzügyőrség nyomozói egy csaknem négymilliárd forintos kárt okozó számlagyár szervezése miatt - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense pénteken az MTI-t.
Kávéval trükköző csalókra csapott le a hatóság
A pénzügyőrök összesen 820 millió forint értékben foglaltak le készpénzt, ingatlanokat és járműveket, 23 gyanúsított került előzetes letartóztatásba.
Nyomdaszerűen gyártottak számlákat gabonakereskedők
Több százmillió forinttal rövidítették meg a költségvetést azok a gabonakereskedők, akik nyomdaszerűen gyártották a számlákat, és igényelték vissza az adót úgy, hogy közben nem is termeltek semmit. A botrány Fejér megyében pattant ki, de más helyen is gyakorolták a módszert.
Az adóhivatal lecsapott az Electro Worldre
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozói nyomozási cselekményeket, egyebek között házkutatást hajtottak végre az Electro World központjában – erősítette meg Sárközi Alexandra, a NAV bűnügyi szóvivője a privatkopo.hu információját.
Két számlagyár, hat cég, 900 milliós csalás
Több mint 900 millió forintot csalt el az a hat cég, amely fiktív számlákat fogadott be két „számlagyártól”. A cégek vagyonát lefoglalták, így az okozott kár vélhetően teljes egészében megtérül.
