
A magyarok 41%-a megtakarítás nélkül vág neki a karácsonynak
23%-nak csupán egymillió forint alatti megtakarítása van.
Mitől aggódnak a legjobban a magyarok?
A magyarok 64 százaléka a munkanélküliséget, 56 százaléka a szegénységet és a szociális egyenlőtlenséget, 46 százaléka a korrupciót sorolja az ország három legnagyobb problémája közé. Ezt követően a bűnözés és az egészségügyi helyzet iránti aggodalmak fogalmazódnak meg 30-31 százalékos említési arányokkal - derül ki az Ipsos felméréséből.
Fotópályázat a pazarlás ellen
Magyar fotósok jelentkezését is várja a Syngenta Nemzetközi Fotópályázata. A svájci biotechnológia cég a hiány és túltermelés témakörrében várja a pályamunkákat. A cél: a képek erejével is felhívni a figyelmet a pazarlás és a bőség párhuzamos jelenlétére világunkban.
85 = 3,5 milliárd?
A világ 85 leggazdagabb embere annyi vagyon felett rendelkezik, mint a világ legszegényebb 3,5 milliárdja - olvasható a HVG-n. Az adatot az Oxfam nemzetközi jótékonysági szervezet hozta nyilvánosságra.
Döbbenetes adatok: másfélmillió magyar fázik, kétmillió megcsúszott a rezsivel
Több mint 2,3 millió honfitársunk él olyan háztartásban, ahol kisebb-nagyobb tartozást halmoztak fel a közüzemi szolgáltatók felé, közel másfélmillióan elégtelenül fűtött lakásban élnek, mintegy hárommillió asztalára pedig minden második nap sem jut hús. Több mint 6,5 millióan nem engedhetik meg maguknak, hogy évente legalább egy hétre elutazzanak nyaralni. A többség a helyzet rosszabbodását várja.
Tartós élelmiszert gyűjt a katolikus egyház
Tartósélelmiszer-gyűjtést szervez országszerte a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a nagyböjt ideje alatt a rászorulók megsegítésére.
Az éhező gyerekeket támogatja a Rama
A Rama minden eladott termék árából 10 forintot a Gyermekétkeztetési Alapítvány (GYEA) javára ajánl fel. A társadalmi célú akció nyomán több millió forintos támogatás összegyűjtésében reménykedik a szervezet.
Európába visszatér a szegénység?
„Európába visszatér a szegénység” – fejtette ki a Financial Times Deutschland hétfői számában az Unilever csoport európai igazgatója. Ez üzleti stratégiájának átértékelésére készteti az egyebek mellett a Knorr, Rama, Coral márkákról ismert óriásvállalatot.
Húsz év múlva nem lesz szegénység?
Több százmillióan lépnek át a középosztályba – véli az amerikai agytröszt, aki szerint a szegénység így 2030-ra jóformán megszűnik a világban.
Éhező Európa
A legújabb európai uniós statisztikák szerint az EU országaiban mintegy 81 millió ember olyan szegény, hogy éhezik: ez nemcsak azt jelenti, hogy rendszeresen nincs mit ennie, hanem azt is, hogy az általa fogyasztott étel nem tartalmaz minden, az egészséges élethez szükséges tápanyagot.
A szegénység a legrettegettebb
A magyar lakosságnak az elmúlt év során leginkább egzisztenciális félelmei voltak, az év elején az emberek 70 százaléka, az esztendő végén 74 százaléka szerint a munkahelyek hiánya jelentette a legnagyobb veszélyt ebben az országban – állapítja meg az Ipsos csoport kutatása.
A munkanélküliségtől retteg évről évre egyre jobban a világ
A korrupciót és a mély szegénységet tartják az emberek a világot fenyegető két legnagyobb veszélynek, de a munkanélküliség az, amitől évről évre egyre jobban rettegnek.
Ajándékrekordot hozott a Mikulásgyár első napja
A Mikulásgyár első napján kétszer annyi ajándékot hoztak az adományozók, mint a korábbi években.
Az adóhatóság egy kis melegséggel adózott a szegényeknek
Mintegy hatvan rászoruló családnak segít csökkenteni a fűtési költségeket a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) korábban bűnjelként lefoglalt hamis raklapok adományozásával.
