
Zöldül a hazai agrárium
Április 22-én világszerte a Föld napját ünneplik, amelynek során kiemelt figyelmet kap a bolygó természeti környezetének megóvása. Ehhez az agrárium a megújulóenergia-források használatával járulhat hozzá. A magyarországi mezőgazdaságban egyre inkább teret nyer a nap-, a szél-, a geotermikus energia, illetve a biomassza alkalmazása.
Egyre többen használják ki a napenergiát
Napenergiás kiserőműből a 2008-as 363 kilowatt beépített teljesítmény öt év alatt a 86-szorosára, 31 120 kilowattra nőtt országos szinten. Szélenergiából azonban jóval kisebb volt a növekedés – írja a Napi Gazdaság.
Kiakadtak a szélenergiások
A megújuló energiáknak és a szélenergiának nagyobb szerepet kell adni a 2030-ig szóló energiastratégiában a hazai szélenergia termelőket tömörítő szervezet szerint.
