Zöldül a hazai agrárium

Zöldül a hazai agrárium

Április 22-én világszerte a Föld napját ünneplik, amelynek során kiemelt figyelmet kap a bolygó természeti környezetének megóvása. Ehhez az agrárium a megújulóenergia-források használatával járulhat hozzá. A magyarországi mezőgazdaságban egyre inkább teret nyer a nap-, a szél-, a geotermikus energia, illetve a biomassza alkalmazása.

Egyre többen használják ki a napenergiát

Egyre többen használják ki a napenergiát

Napenergiás kiserőműből a 2008-as 363 kilowatt beépített teljesítmény öt év alatt a 86-szorosára, 31 120 kilowattra nőtt országos szinten. Szélenergiából azonban jóval kisebb volt a növekedés – írja a Napi Gazdaság.

Kiakadtak a szélenergiások

Kiakadtak a szélenergiások

A megújuló energiáknak és a szélenergiának nagyobb szerepet kell adni a 2030-ig szóló energiastratégiában a hazai szélenergia termelőket tömörítő szervezet szerint.