
Tavaly 3,4 milliárd bevételt hoztak az ünnepek édességei
Minden eddiginél nagyobb, mintegy 3,4 milliárd forint bevételt értek el tavaly a boltok a decemberi ünnepek édességeivel, de nőtt a kereslet a játékkal kiegészített ajándékcsomagok iránt is.
Négy kontinensen is magyar húsvéti nyuszit esznek
Több mint 1800 tonna húsvéti csokoládét gyártottak az idei szezonra a piacvezető Nestlé diósgyőri üzemében, melynek közel 90 százalékát exportra termelte a cég. 2014 tavaszán több mint 20 országba jut el a Magyarországon készült idényjellegű édesség, a különlegesebb formájú figurákat még mindig kézzel csomagolják.
Fejlesztés a Zemplén Csokoládégyárban
Fejlesztette üzemét a Sárospatak-Hungária Édesipari Kft., a Zemplén Csokoládégyárban csaknem 361 millió forintos beruházás fejeződött be - közölte a társaság az MTI-vel.
Harapják le a fülünket!
Nyuszi és Barátai, közösen a Magyar Édességgyártók Szövetségével a közelgő Húsvét alkalmából kiáltványt nyújtottak át a sajtó képviselőinek. A „Harapják le a fülünket!” címet viselő irat 10 pontban foglalja össze mindazt, amire a Magyar Édesipar büszke lehet. Az Édességgyártókat képviselő csokinyuszik fontosnak tartották hangsúlyozni azt is, hogy bár mostanában számos igazságtalan vád érte őket, változatlanul úgy gondolják, hogy sem a húsvét, sem a többi ünnep nem lenne elképzelhető nélkülük és barátaik nélkül.
