
Tízmilliárdokat bukott a dohányipar
15-20 milliárd forintot veszített a dohányipar a vendéglátóhelyi dohányzás egy évvel ezelőtti betiltása óta - írja a csütörtöki Népszabadság.
A plázastop alatt is épül pláza
Az engedélyezett építkezések összesen 271 ezer négyzetméternyi beruházást jelentenek – derül ki a nemzetgazdasági tárca adataiból. Hatvanezer négyzetméteres fejlesztés és öt autókereskedés bővítése is átment a főleg környezetvédelmi szempontúnak mondott vizsgán, de ezer négyzetméteresnél kisebb építkezések is elakadtak. A fővárosban hat olyan kerület van, ahol minden építési kérelem átment, vidéken Nyíregyháza tűnik az új magyar kereskedelmi centrumnak - írja az Index.
Januárig szívhatják zárt helyen a dohányosok
Július helyett csak 2012 januárjában tiltanák meg a dohányzást a közös használatú zárt helyiségekben, például a vendéglátóhelyeken – értesült a Világgazdaság.
