
Erdélyben adott át vágópontot Nagy István
Nagy István agrárminiszter három napos erdélyi útja során egy vágópontot adott át Csíkcsomortánban, egyeztetett az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács, az Erdélyi Magyar Néppárt vezetőivel, erdélyi gazdaszervezetek vezetőivel, valamint részt vett a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara kerekasztal-beszélgetésén a XXIX. Bálványosi Nyári Szabadegyetemen.
Új vágópont és húsüzem Berekfürdőn
Komoly igény van a helyben készült, egészséges élelmiszerre, a biotermékekre és fontos az is, hogy a húsok, zöldségek, gyümölcsök ne járjanak be kontinenseket, míg a fogyasztók asztalára kerülnek - mondta a földművelésügyi miniszter pénteken a Hubai Ökofarm új, 150 millió forintból épült vágópontjának és húsüzemének átadóünnepségén, Berekfürdőn.
Kisebb, mint a vágóhíd
A helyi hús igényeket kielégítő vágópontok a vidékfejlesztésben is fontos szerepet töltenek be – jelentette ki V. Németh Zsolt vidékfejlesztésért felelős államtitkár szerdán Fábiánsebestyénben, a Csongrád megyei községben uniós támogatással kialakított vágópont átadásakor.
Könnyebb lesz a kisvágóhidaknak
A helyi termelés ösztönzése érdekében egyértelműbbé és átláthatóbbá teszi a vágópontokra vonatkozó élelmiszer-biztonsági szabályokat a Vidékfejlesztési Minisztérium.
