3D nyomtatással közvetve most már üdítős, ásványvizes és dzsúszos palackból is gyárthatunk magunknak iPhone-tokot. Ez a technológia egyébként is műanyagok felhasználásával történik, de most itt egy környezetbarát alternatíva, amellyel ugyancsak menő cuccokat alkothatunk, méghozzá a teljesség igénye nélkül iPhone-tokot, játékokat, vagy például cipőt.
A 3DSystems nyomtatója ún. ekocycle patronokat használ, amelyek részben újrahasznosított, 20 unciás (körülbelül 6 deciliteres) műanyagpalackokból készülnek.
A Coca-Colával együttműködésben álló 3DSystems vezető kreatív igazgatója, will.i.am szerint a műanyagpalackok évente több százmillió tonnányi hulladékot jelentenek a világnak, és ők ezt a mennyiséget kívánják produktív módon felhasználni.
Az EKOCYCLE Cube nevű eszköz egyelőre csak piros, fehér és fekete színekben lesz elérhető.
Fordítás: Zamaróczy Ádám

