Becsült olvasási idő: 1 perc
Legyen nálunk is hálaadás!

A hálaadás az egyik legfontosabb ünnep az Egyesült Államokban. Az első telepesek így ünnepelték, hogy egy évet túléltek új hazájukban, ennek emlékére ma amerikaiak milliói látogatnak el családjukhoz és esznek a hagyományos pulykából.Bár nálunk nincs hagyománya a hálaadásnak, a pulykaételeknek annál inkább - meséli Csorbai Attila a Baromfi Termék Tanács elnöke. 

Hazánkba török közvetítéssel került a 16. században, és indiai tyúknak hívták. II. Lajos király említi is egyik levelében. Eleinte csak a nemesség kiváltsága volt a pulyka, később általánosan elterjedt. Karácsonykor egyre több családban vált az ünnep fő ételévé , majd a magyar gasztronómia fontos részévé.

Ma már Magyarországon mindennapos a pulykafogyasztás, mert semleges ízű, kevésbé gyakorlott kezdők is bátran hozzáláthatnak az elkészítéséhez, jó fűszerezéssel sokféle étel süthető, főzhető belőle. Akár a marhahúst is helyettesítheti - világosít fel Csorbai Attila. Arról nem is beszélve, hogy milyen egészséges, könnyű,zsiradékot alig tartalmaz. Szerintem, ahogyan sokan esznek Márton napon libát, karácsonykor pulykasültet, hálaadáskor is fogyasszunk pulykát. Az éttermek, vendéglátóhelyek lehetnének az úttörők ebben.