Zamaróczy Ádám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Másképpen pezseg a Budweiser új söre

Tudniillik nitrogénes.

Fémdobozos sört általában akkor szoktunk felrázni, ha valamelyik haverunkat meg szeretnénk tréfálni. Ilyen alkalmakkor a doboz felnyitása után az ismerősünk általában elázik az italtól, és megharagszik ránk. A Budweiser új söre esetében más a helyzet, az ital felrázását a cimboránk akár meg is köszönheti nekünk. A folyadék manuális felpezsdítése éppenséggel majdhogynem elvárás.

A cég új folyékony kenyerét Nitro Reserve Goldnak hívják, ami világosan jelzi, hogy a termék jelentős részben nitrogént is tartalmaz. A felrázást követően, kiöntéskor, a hagyományos sörökkel ellentétben egyenesen a pohár fenekét kell megcélozni az itallal, amely így az edény eltelítése közben varázslatos, a Niagara-vízesésre emlékeztető látványorgiát idéz elő. A sűrűbben elrendeződő, kisebb buborékok miatt a nedű állaga elméletileg rendkívül selymes.


Ricardo Marques, az Anheuser-Busch egyik marketinges prominense azt mondta, hogy izgatott figyelemmel kísérik a termék bevezetését, minthogy világszerte a prémium termékek és a nitrogénnel dúsított italok iránti kereslet egyaránt növekszik.

Az 5 százalékos alkoholtartalmú Nitro Reserve Goldot március 2. óta 12 unciás (kb. 3,5 deciliter) kiszerelésben már meg is lehet vásárolni.

Az más kérdés, hogy kizárólag Amerikában.