Becsült olvasási idő: 1 perc
Nem marad el a Magyarok Kenyere program

2020-ban is elindul a Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem jótékonysági kezdeményezés, amely Trianon százéves évfordulóján új elemmel is bővül: a csíksomlyói Búzaszentelő Ünnepséget idén kivételesen a virtuális térben valósítják meg.

A karitatív akció több tízezer gyermek ellátásához járul hozzá évről évre, és számos kárpátaljai gazdának juttat vetőmagadományt. A tavalyi esztendő minden eddiginél sikeresebb volt a Program életében: több mint 5700 magyarországi és határon túli magyar gazda vett részt az adományozásban, és közel 800 tonna búzát sikerült összegyűjteni a hazai és határon túli gyermekeknek, rászorulóknak.

A programot szervező MAGOSZ és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) létfontosságúnak tartja, hogy a határon túli magyarság hite és kitartása az adományozáson túl a gazdasági és szakmai együttműködéseket is előmozdítsa.


Az összetartozás jeleként a program megszólította a nagyvilág magyarságát, üzenete és jelképes lisztadománya így eljuthatott többek között az Egyesült Államok, Kanada, Venezuela, Írország, Ausztria számos magyar közösségéhez is. Mind ennek köszönhetően elmondható, hogy az egész világon megsült a Magyarok Kenyere.

A NAK és a MAGOSZ – a Program közel egy évtizedes sikereihez hasonlóan – idén is számít a magyar gazdatársadalom jótékony adományaira, éljenek akár határon innen s túl. A koronavírus okozta helyzetben a búzafelajánlás mellett kiemelten számítanak a Magyarok Kenyere Alapítványhoz érkező pénzadományokra, és a mezőgazdaságon kívüli személyek támogatására is.