Új médiapartner csatlakozott a Magyarok Kenyere programhoz

Új médiapartner csatlakozott a Magyarok Kenyere programhoz

Az Országházban került sor a Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem program szervezői és a Magyar Mezőgazdaság Kft. közötti együttműködési megállapodás aláírására, amelynek célja a kezdeményezés kommunikációs és médiatámogatásával, népszerűsítésével kapcsolatos közös tevékenységek kereteinek kijelölése.

A Magyarok Kenyere program szervezői összefognak a Magyar Pékszövetséggel

A Magyarok Kenyere program szervezői összefognak a Magyar Pékszövetséggel

A tizenegyedik éve működő Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem program szervezői (a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége - MAGOSZ, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Magyarok Kenyere Alapítvány) együttműködési megállapodást írtak alá a Magyar Pékszövetséggel a Kenyér Világnapja alkalmából, az Országházban. A megállapodás értelmében a felek összehangoltan tevékenykednek szakmai, stratégiai, érdekképviseleti céljaik elérése érdekében.

Magyarok Kenyere – túl egy lélektani határon

Magyarok Kenyere – túl egy lélektani határon

Újabb mérföldkőhöz érkezett az idén 11 éves Magyarok Kenyere jótékonysági program, hiszen már több mint százszorosára nőtt a búzaadomány mennyisége az első évhez képest. 2021-ben is több ezer gazda ajánlott fel búzát a rászoruló magyar gyermekeknek és családoknak, amelyet idén augusztus 6-án, Ópusztaszeren ünnepélyes keretek között öntöttek össze.

A vajdasági Zentán elindult a Magyarok Kenyere Program

A vajdasági Zentán elindult a Magyarok Kenyere Program

A Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem program, a magyar gazdák jótékonysági eseménye április 24-én, a Búzaszentelő Ünnepséggel vette kezdetét a vajdasági Zentán, ahol mások mellett Potápi Árpád nemzetpolitikai államtitkár, Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a MAGOSZ elnöke és Bencsik Dávid, az Agrárminisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára is felszólalt.

Tízéves a Magyarok Kenyere program

Tízéves a Magyarok Kenyere program

Összeöntötték az idén tízéves Magyarok Kenyere - 15 millió búzaszem programjában a felajánlott búzát a történelmi Magyarország közepén, Szarvason.

Ismét összefognak a magyar gazdák

Ismét összefognak a magyar gazdák

A Nemzeti Összetartozás Évében, 2020-ban is összefognak a magyar gazdák, hogy jótékony felajánlásaikkal segítsék a rászorulókat. A Magyarok Kenyere program idén tíz éves, ezúttal 89 ponton gyűjtik a búzaadományokat, melyet 20 malomban őrölnek majd meg.Tavaly 5668 határon inneni és túli magyar gazdálkodó adományozott – közel 800 tonnányi – búzát a Magyarok Kenyere program keretében.

Nem marad el a Magyarok Kenyere program

Nem marad el a Magyarok Kenyere program

2020-ban is elindul a Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem jótékonysági kezdeményezés, amely Trianon százéves évfordulóján új elemmel is bővül: a csíksomlyói Búzaszentelő Ünnepséget idén kivételesen a virtuális térben valósítják meg.

Minden eddigit felülmúló búzaadomány idén

Minden eddigit felülmúló búzaadomány idén

A„Magyarok Kenyere – 15 millió Búzaszem”program keretében 2019-ben minden eddiginél több, összesen közel 5700 – 3551 magyarországi és 2117 határon túli – magyar gazda ajánlott fel búzaadományt.

Magyarok Kenyere – 15 millió Búzaszem

Magyarok Kenyere – 15 millió Búzaszem

A „Magyarok Kenyere – 15 millió Búzaszem” program keretében 2018-ban minden eddiginél több, összesen négyezerhatszáz – 2700 magyarországi és 1900 határon túli – magyar gazda ajánlott fel búzaadományt. A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) által szervezett program idei zárásaként a horvátországi Eszéken tartott adományozóünnepségen Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége, valamint Jakab István és Győrffy Balázs, a két szervezet vezetői térségbeli gyerekeknek adtak át adományokat.

Magyarok Kenyere: összeáll a MAGOSZ és a NAK

Magyarok Kenyere: összeáll a MAGOSZ és a NAK

A Magyarok Kenyere Program – a jótékonysági kezdeményezés sokéves hagyományaihoz híven – a továbbiakban is a magyar gazdák összefogásával, a MAGOSZ és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara együttműködésében valósul meg.

KEF: jó példa a Magyarok Kenyere program

KEF: jó példa a Magyarok Kenyere program

A Kárpát-medencei Magyar Gazdák Egyeztető Fóruma (KEF) hatékonyan segíti a térség magyar gazdálkodóinak munkáját és együttműködését.

Összeöntötték a Magyarok Kenyeréhez gyűjtött búzát Kárpátalján

Összeöntötték a Magyarok Kenyeréhez gyűjtött búzát Kárpátalján

Ünnepélyes keretek közt jelképesen összeöntötték az idei Magyarok Kenyerének sütéséhez Kárpátalja magyarlakta településein gyűjtött búzát szombaton az ungvári járási Nagydobronyban.

Magyarok kenyere program: Idén is várják az adományokat

Magyarok kenyere program: Idén is várják az adományokat

Idén hatodik évébe lépett a Magyarok Kenyere Program. A jótékonysági kezdeményezés keretében a Kárpát-medencében összegyűjtött búzából készült lisztet szétosztják a szociálisan rászoruló, hátrányos helyzetű gyermekeket gondozó magyarországi és határon túli szervezeteknek. Idén az eddiginél is szélesebb körben szeretnék kiterjeszteni a jótékonysági programot a határon túli magyarlakta területekre.