Hányszor hallottuk már ismerősöktől, hogy pillanatnyilag „szénhidrát-csökkentett” diétát folytatnak a fogyáshoz? Általánosan elfogadott hittétel, hogy a súlyvesztéshez bizony a kenyér, a tészták, ill. más fájdalmasan finom ételek mellőzése (lásd: paleo étrend, Atkins-diéta, stb.,) szükséges.
Most jön a jó hír.
Egy tanulmány kiderítette, hogy márpedig az egyik legnépszerűbb étel, a tészta nem feltétlenül hizlal.
A pozzilli (Olaszország) Neuromed egészségügyi intézet járványtani részlegében 23 ezer embert vizsgáltak meg közelebbről az étkezési szokásaik alapján. A kutatók azt tapasztalták, hogy a tésztafogyasztás egyenesen az elhízás valószínűségének a csökkenéséhez és a testtömegindex mérséklődéséhez volt társítható.

„Adataink azt mutatják, hogy a tésztának az egyéni szükségletek szerinti élvezete az egészséges testtömegindexhez, a derékbőség csökkenéséhez és a jobb derék-csípő arányhoz is hozzájárul" írta George Pounis, a tanulmány elsődleges szerzője.
A jelentés kimondja, hogy a tészta eliminálása az étrendből „nem helyes hozzáállás”, pláne, ha figyelembe vesszük, hogy tradicionálisan milyen alapvető szerepet is tölt be a mediterrán étrendben (melyről rendre kimutatják, hogy az egyik legegészségesebb diéta.)
A kutatók mindamellett hangsúlyozzák, hogy mindez csak a „mértékletes fogyasztás” esetében érvényes.
A feltét termeszétesen már teljesen más tészta.

