Becsült olvasási idő: 1 perc
Véget ért a Nyári Etyeki Piknik

A június 7-8-i hétvégén Etyeken, az Újhegyen és a Szépvölgyben rendezték meg a Nyári Etyeki Pikniket.

A szervezők szerint a rendezvény a látogatók megelégedésére varászlatos hangulatban zajlott. Az idénynek megfelelő gasztronómiai különlegességek közül válogathattak az érdeklődők, volt malacsütés parázson, kapros túrós lepény, a legüdítőbb fröccsök és minden, mi szem szájnak ingere. Az etyeki újhegyi és szépvölgyi borászok a szakma egyéb
prominens képviselőt is meghívták a Kárpát Medence egész területéről. A bátrabbak kipróbálhatták tudásukat a főzőversenyen is és számos izgalmas program közül válogathatott mindenki; fellépett többek között Szabó Balázs Bandája, valamint Csemer Boglárka Boggie, a kicsiket pedig a KultúrFelhő gyerekliget várta.

Jutott esemény a futballpályára is, ahol a Magyar Borászok Labdarúgó-válogatottja mérkőzött meg a Magyar Országgyűlés csapatával. A mérkőzést a politikusokok nyerték 1:2 arányban. Pályára lépett többek között Kövér László házelnök úr is. A kezdőrúgást a legendás Dr. Fenyvesi Máté 76-szoros válogatott játékos végezte el, a meccs rendjéről Arany Tamás háromszoros év játékvezetője cím birtokosa gondoskodott Vámos Tamás és Forgács Ákos segítségével. A pálya széléről élőben közvetített Novotny Zoltán, Hajdú B. István és ifj. Knézy Jenő.

Legközelebb az Őszi Etyeki Piknikkel készülnek a szervezők, amely szeptember 6-7-én nyitja meg kapuit.