Mindegyik minisztérium magának akarja a közétkeztetést

Mindegyik minisztérium magának akarja a közétkeztetést

Egyeztetés ugyan nem volt a szektorban, de a kormány a közeljövőben nyélbe üti a 150 milliárdos közétkeztetési piac államosítását. Négy-öt minisztérium próbálja megkaparintani az ágazat felügyeletével járó lehetőségeket – értesült a Figyelő.

Államosították a mobilfizetést

Államosították a mobilfizetést

Tavaly az utolsó szavazások egyikén megszavazták a korábban élesen bírált jogszabályt, így  állami monopóliummá vált az autópályadíj, az összes közlekedési jegy, a parkolás, sőt bármilyen önkormányzati vagy állami résztulajdonú cég bármiféle szolgáltatásának mobilos megvásárlása.