
Megegyezhetnek az almáról
Az ipari alma irreálisan alacsony árának ügyéről egyeztetett Nagy István agárminiszter a gazdák képviselőivel az Agrárminisztériumban.
Demonstráltak az almatermelők
A jelenlegi kilogrammonként 13 forintos felvásárlási ár mellett a termelők önköltsége, így a betakarítás és a beszállítás költsége sem térül meg - ezért demonstráltak a 41-es főúton fél sávban.
Kiáll a gazdák mellett az agrárminiszter
Nagy István méltatlanul kevésnek tartja az alma 13 forintos kilogrammonkénti árát. Az Európai Bizottság javaslata uniós szinten tiltaná be a gazdákkal kötött felvásárlói szerződések egyoldalú és visszamenőleges módosítását, romlandó élelmiszerek esetében a késedelmes fizetést, valamint a visszáruzást.
Kampány a hazai alma vásárlásáért
Almafogyasztást népszerűsítő promóciós programot indít a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, az Agrármarketing Centrum, a Földművelésügyi Minisztérium és öt kereskedelmi áruházlánc.
Hogyan lesz a 100 forintos almából 300 forintos?
Szabolcsban 100-120 forintot adnak a kereskedők a kiváló minőségű gyümölcsért, és mire a vásárlóhoz ér, két és félszeresére drágul.
A Tesco szakértőkkel nyitotta meg az almaszezont
A Tesco a Váci úti Extra áruházában indította útjára a hazai almát népszerűsítő kóstoltató akcióját a Vidékfejlesztési Minisztérium közreműködésével.
Drágábban vásárolják az almát
Október 15-től emeli az ipari feldolgozású alma felvásárlási árát az Agrana-Juice Magyarország Kft. – közölte a legnagyobb felvásárlónak számító osztrák érdekeltségű cég ügyvezető igazgatója hétfőn.
Drágább az alma, mint a banán, narancs, mandarin
Évtizedek óta példátlan, hogy a legnépszerűbb hazai gyümölcsből, az almából nem termett elegendő étkezési minőségű. Emiatt külföldről kellett pótolni a hiányzó mennyiséget, ami alaposan feltornázta az árakat, egyes almafajtákért többet kérnek a kereskedők, mint a banánért, narancsért, mandarinért – írta a szombati Népszava.
