
Pécs újra ringbe száll az Európa Zöld Fővárosa címért
Először indult magyar város az Európa Zöld Fővárosa címért. És bár a 2016-os év zöld városa Ljubljana lesz, a pécsiek nagy lépést tettek azért, hogy kíméljék a környezetet.
Biogáz üzem épül Balassagyarmaton
Közel másfélmilliárd forintos beruházásban épít biogáz üzemet a Sinergy Kft. Balassagyarmaton, ez biztosítja majd a szennyvíztelep, a kábelgyár és a strand olcsó fűtését - tájékoztatta az MTI-t a cég értékesítési és projektfejlesztési divíziójának vezetője kedden.
Biogázerőművet épít a Hidasháti Mezőgazdasági Zrt.
Biogázüzemet épít a Hidasháti Mezőgazdasági társaság Békés város határában 1,3 milliárd forintos beruházással, az 1,2 megawatt teljesítményű erőmű 2014. májusra készül el - tájékoztatta a társaság vezérigazgatója az MTI-t szombaton.
Biogázüzem épül Nagykőrösön
Az ország harmadik legnagyobb biogázüzeme épül Nagykőrösön, a 2,5 milliárdos beruházás alapkövét a napokban tették le.
Biogázüzem épül Győr közelében
Közel 1,1 milliárd forintos beruházással épül 800 kilowattos elektromos kapacitású biogázüzem a Győr-Moson-Sopron megyei Felpéc határában - hangzott el a csütörtöki projektindító sajtótájékoztatón.
2012 leggreennovatívabb kereskedője a SPAR
Az I. FMCG Greennovációs Nagydíj Greennovatív kereskedő kategóriájának első helyezettje a SPAR szupermarketek "Zölden könnyebb" - környezetbarát megoldások a SPAR szupermarketekben című pályázata volt. A biogázüzemben újrahasznosított élelmiszer-hulladék a zsűri minden tagját meggyőzte a zöld innováció fontosságáról és társadalmi hasznosságáról.
Botrány a pármai sonka körül
Biogázüzemekben kellett volna ártalmatlanítani azt a takarmányt, amelyeket végül pármai sonkának használt sertésekkel etettek fel - írja a Corriere.it.
Egymilliárdból építik fel a solti biogáz üzemet
Mintegy egymilliárd forintból épül meg Solton a térségben keletkező mezőgazdasági hulladékokat hasznosító biogáz üzem - közölte a Solti Biogáz Kft.
Átadták Magyarország legnagyobb és legkorszerűbb biogázüzemét
Átadták Magyarország legnagyobb és legkorszerűbb biogázüzemét Szarvason, amely közel 500 millió forintos EU támogatással mintegy 4,5 milliárd forintból – 3 évig tartó előkészítő munkát követően –, alig több mint egy év alatt épült fel.
Tesztelik a legnagyobb magyar biogázüzemet
Utolsó fázisába lépett a szarvasi biogázüzem építkezése: a Magyarország legkorszerűbb mezőgazdasági és élelmiszeripari hulladékokat újrafelhasználó erőművét építő Aufwind már az utolsó simításokat végzi, valamint megkezdte a próbaüzemet, hogy ősszel átadhassa az ország legnagyobb teljesítményű biogázüzemét.
Iszapömlés után biogázüzemek?
Komplex gazdasági rendszer kialakításával biogázüzemeket létesítenének a vörösiszap-katasztrófa által érintett településeken, az üzemek a gazdák és az önkormányzatok tulajdonába kerülnének - ismertette a Magyar Vidék Szövetség koordinálásával készített javaslatot Enyingi Tibor, a Sokoró Natúrzóna Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója a termelőknek tartott fórumon hétfőn Devecserben.
