Pécs újra ringbe száll az Európa Zöld Fővárosa címért

Pécs újra ringbe száll az Európa Zöld Fővárosa címért

Először indult magyar város az Európa Zöld Fővárosa címért. És bár a 2016-os év zöld városa Ljubljana lesz, a pécsiek nagy lépést tettek azért, hogy kíméljék a környezetet.

Biogáz üzem épül Balassagyarmaton

Biogáz üzem épül Balassagyarmaton

Közel másfélmilliárd forintos beruházásban épít biogáz üzemet a Sinergy Kft. Balassagyarmaton, ez biztosítja majd a szennyvíztelep, a kábelgyár és a strand olcsó fűtését - tájékoztatta az MTI-t a cég értékesítési és projektfejlesztési divíziójának vezetője kedden.

Biogázerőművet épít a Hidasháti Mezőgazdasági Zrt.

Biogázerőművet épít a Hidasháti Mezőgazdasági Zrt.

Biogázüzemet épít a Hidasháti Mezőgazdasági társaság Békés város határában 1,3 milliárd forintos beruházással, az 1,2 megawatt teljesítményű erőmű 2014. májusra készül el - tájékoztatta a társaság vezérigazgatója az MTI-t szombaton.

Biogázüzem épül Nagykőrösön

Biogázüzem épül Nagykőrösön

Az ország harmadik legnagyobb biogázüzeme épül Nagykőrösön, a 2,5 milliárdos beruházás alapkövét a napokban tették le.

Biogázüzem épül Győr közelében

Biogázüzem épül Győr közelében

Közel 1,1 milliárd forintos beruházással épül 800 kilowattos elektromos kapacitású biogázüzem a Győr-Moson-Sopron megyei Felpéc határában - hangzott el a csütörtöki projektindító sajtótájékoztatón.

2012 leggreennovatívabb kereskedője a SPAR

2012 leggreennovatívabb kereskedője a SPAR

Az I. FMCG Greennovációs Nagydíj Greennovatív kereskedő kategóriájának első helyezettje a SPAR szupermarketek "Zölden könnyebb" - környezetbarát megoldások a SPAR szupermarketekben című pályázata volt. A biogázüzemben újrahasznosított élelmiszer-hulladék a zsűri minden tagját meggyőzte a zöld innováció fontosságáról és társadalmi hasznosságáról.

Botrány a pármai sonka körül

Botrány a pármai sonka körül

Biogázüzemekben kellett volna ártalmatlanítani azt a takarmányt, amelyeket végül pármai sonkának használt sertésekkel etettek fel - írja a Corriere.it.

Egymilliárdból építik fel a solti biogáz üzemet

Egymilliárdból építik fel a solti biogáz üzemet

Mintegy egymilliárd forintból épül meg Solton a térségben keletkező mezőgazdasági hulladékokat hasznosító biogáz üzem - közölte a Solti Biogáz Kft.

Átadták Magyarország legnagyobb és legkorszerűbb biogázüzemét

Átadták Magyarország legnagyobb és legkorszerűbb biogázüzemét

Átadták Magyarország legnagyobb és legkorszerűbb biogázüzemét Szarvason, amely közel 500 millió forintos EU támogatással mintegy 4,5 milliárd forintból – 3 évig tartó előkészítő munkát követően –, alig több mint egy év alatt épült fel.

Tesztelik a legnagyobb magyar biogázüzemet

Tesztelik a legnagyobb magyar biogázüzemet

Utolsó fázisába lépett a szarvasi biogázüzem építkezése: a Magyarország legkorszerűbb mezőgazdasági és élelmiszeripari hulladékokat újrafelhasználó erőművét építő Aufwind már az utolsó simításokat végzi, valamint megkezdte a próbaüzemet, hogy ősszel átadhassa az ország legnagyobb teljesítményű biogázüzemét.

Iszapömlés után biogázüzemek?

Iszapömlés után biogázüzemek?

Komplex gazdasági rendszer kialakításával biogázüzemeket létesítenének a vörösiszap-katasztrófa által érintett településeken, az üzemek a gazdák és az önkormányzatok tulajdonába kerülnének - ismertette a Magyar Vidék Szövetség koordinálásával készített javaslatot Enyingi Tibor, a Sokoró Natúrzóna Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója a termelőknek tartott fórumon hétfőn Devecserben.