Becsült olvasási idő: 1 perc
Biogázüzem épül Nagykőrösön

Az ország harmadik legnagyobb biogázüzeme épül Nagykőrösön, a 2,5 milliárdos beruházás alapkövét a napokban tették le.

Juhász Csaba elmondta, hogy a több szempontból is különleges üzem élelmiszeripari, növényi hulladékok feldolgozásával és hasznosításával évi 13 millió kilowattóra zöld áramot termel majd, ami egy kisebb település teljes áramigényének felel meg.     

Már lehet pályázni a III. Greennovációs Nagydíjra


Ha ön is sokat tesz a fenntarthatóságért, van megvalósult projektje, pályázzon a III. Greennovációs Nagydíjra!

Részletek a honlapon: www.greennovacio.hu  



Melléktermékként csírátlan biotrágyát is előállítanak, amelyből a hagyományos trágyával szemben nem képződik metángáz, és további előnye, hogy nem tartalmaz semmilyen növényvédőszert, nehézfémet, így a vízbázist sem terheli - mondta az ügyvezető. Az üzem zárt rendszerben, a legszigorúbb biztonsági előírások szerint működik majd - tette hozzá.    

Juhász Csaba közölte: Nagykőrösön Magyarország leginnovatívabb biogázüzeme épül meg - magánbefektetői forrásból, illetve a Magyar Fejlesztési Bank hiteléből -, amelyet a tulajdonosok tervei szerint folyamatosan fejlesztenek majd. A cégvezető szerint az üzem létrejöttével várhatóan nő a térségben a beruházási kedv.

Az Energikum Kft. tulajdonosai magánszemélyek, illetve az EcoEnergo Kft. Ez utóbbi társaság a Venturio 2013. Alap energetikai projektekkel foglalkozó portfólióvállalata és kompetenciaközpontja. Az alapot kezelő Venturio Zrt. stratégiai célja a "zöld iparágakba" történő befektetések végrehajtása, így különösen a megújuló energiatermelés térhódításának előmozdítása.