Legyen a fehérnél fontosabb a zöld karácsony

Legyen a fehérnél fontosabb a zöld karácsony

Még három hét van karácsonyig, de már november óta ünnepi lázban ég az ország. A bevásárlóközpontok karácsonyi díszben pompáznak, sokan elindultak ajándékbeszerző körútjukra, és az ünnepi menü is kezd összeállni az előrelátó fejekben. De arra vajon mennyire figyelünk, hogy fenntartható, környezetbarát módon készüljünk az ünnepekre? Pedig ez rendkívül fontos lenne, főként a csomagolást illetően, ugyanis óriási mennyiségű – sokszor nem újrahasznosítható – papír és műanyag kerül ilyenkor a kukákba: az Egyesült Királyságban például 300 ezer tonna, mellyel majdnem 260 ezerszer be tudnánk fedni a londoni Big Bent.

Növekedett a csomagolás-hasznosítás

Növekedett a csomagolás-hasznosítás

2011-ben is növekedett a csomagolási eredetű hulladékok hasznosítási aránya Ma-gyarországon – áll az Eurostat nemrégiben nyilvánosságra hozott adatai között. A ki-bocsátott csomagolás 62,9 százalékát hasznosították, ebből mintegy 59,3 százalékot tett ki az anyagában történő hasznosítás, ami közel 8 százalékos növekedést jelent a 2010-es eredményhez képest.

Milliárdokat takaríthatna meg az állam az italcsomagolásra kivetett betétdíjjal

Milliárdokat takaríthatna meg az állam az italcsomagolásra kivetett betétdíjjal

Az összes eldobható italcsomagolásra kiterjedő kötelező betétdíjas rendszer bevezetését javasolja a Magyar Értékes Hulladék Kezelők Közhasznú Egyesülete (MÉHKE), amelynek számításai szerint a rendszer hosszú távon több tízmilliárd forinttal növelné az állam bevételeit.