
Rizikós lehet új hazai cukorgyárat építeni
,,Az európai cukorkvóta kivezetésének hatásai, várható következményei és az ebből eredő lehetőségek" címmel tette közzé cukoripari elemzését az Agrárgazdasági Kutató Intézet. Megállapítják: Magyarországon egy új cukorgyár létesítésével komoly kockázatot vállalna a befektető.
Nem ráz meg minket a cukorkvóta hiánya
Jelentősen megváltoztak a cukorrépa-termesztés és a cukorgyártás feltételei szeptember 30., az uniós cukorkvóta megszűnése után. Szakértők szerint a magyar termelés és feldolgozás mennyiségét az intézkedés érdemben nem érinti, de a cukor árát az EU-ban mérsékelheti, közelíti a világpiaci árhoz.
Nem várható komoly áremelkedés a cukorkvóta kivezetése után
Szakértői előrejelzések szerint nem várható jelentős emelkedés a cukor árában 2017. október elseje, az uniós cukorkvóta kivezetése után - mondta Berki Gyula, a Cukorrépa Termesztők Országos Szövetségének elnöke szerdán az M1 aktuális csatornán.
Összefogásra lesz szükség a cukoriparban
Az uniós kvóta kivezetése után összehangolt munkára van szükség a hosszú távon fenntartható magyar cukoripari termelés érdekében - nyilatkozta a Magyar Idők hétfői számában Berki Gyula, a Cukorrépa Termesztők Országos Szövetségének elnöke.
Tovább drágulhat a cukor a világpiacon
Az elmúlt két hónapban mintegy 15 százalékkal drágult a cukor, és további áremelkedést vetít előre a világ cukortermelésének több mint egynegyedét adó Brazíliát sújtó aszályos időjárás, valamint a második legnagyobb cukorexportőr Thaiföld politikai feszültségei miatt várható kínálatcsökkenés - közölte az árupiaci befektetésekkel foglalkozó Conclude Befektetési Zrt az MTI-vel.
Új lehetőségek a hazai cukorgyártás számára
A cukorgyártás számára új lehetőségeket nyit meg az uniós cukorkvóta-rendszer megszűnése – mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a Krónikában vasárnap.
A magyar cukoripar érdeke
Tabajdi szerint a magyar cukoripar érdeke a piacszabályozás fenntartása. Az Európai Parlament kiáll a magyar cukorrépa termesztők mellett.
Manipulált cukorárak
Az eseményt követően kerekasztal beszélgetés keretében tehették fel a tagállamok képviselői kérdéseiket Dr. Kardeván Endrének, a Vidékfejlesztési Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkárának.
Gabonaárakról és cukorkvótákról vitázott a Tanács
Gabonaárakról, cukorkvóta emelésről, sertéstenyésztésről vitázott a Tanács. Ugyancsak terítékre került a méhegészségügy.
Miért robbant a cukor ára?
A magas áfát és a "cukordeficitet" okolja a magas magyarországi cukorárakért a Magyar Cukor Zrt. anyavállalata, az osztrák Agrana. Anonimitást kérő szakértők az erőteljes magyarországi cukor-áremelkedést elsősorban a világpiaci ármozgásokkal – az élelmiszerárak általános emelkedésével –, illetve egyes országok termelésben bekövetkezett struktúraváltásával magyarázzák.
Folyamatosan drágul a cukor
Kilónként 300 forintra kúszott a cukor kiskereskedelmi ára az elmúlt hetekben, az édes termék hiánycikk a világpiacon is, ezért a szakemberek szerint az év hátralévő részében tovább drágul – írja a szombati Népszava.
