
Tesco: 670 áruház adományoz élelmiszert
Idén június 7-én tartotta civil szervezetek, vállalatok, kormányzati szereplők, valamint a média részvételével az élelmiszer-pazarlás elleni küzdelmet a középpontba állító konferenciáját a Tesco. A rendezvénynek ezúttal Varsó adott otthont.
9300 tonna megmentett élelmiszer
Világszerte hatalmas élelmiszerpazarlás zajlik, egyre nagyobb hangsúlyt kap az élelmiszerfeleslegek megmentése is. A tavalyi évben a korábbi eredmény közel kétszeresét, 9 300 tonna élelmiszert mentett meg az Élelmiszerbank, amivel több mint 300 000 rászorulónak tudtak segítséget nyújtani.
Tesco: Ami mérhető, az kezelhető!
A Tesco Európa közzétette a 2016/2017-es pénzügyi évre vonatkozó jelentését a működése során keletkező élelmiszer-felesleg és -hulladék mennyiségéről. Az áruházlánc a szektor képviselői közül a régióban elsőként publikált ilyen adatokat, mert meggyőződése, hogy az átláthatóság és a mérés nélkülözhetetlen ahhoz, hogy még hatékonyabb lépéseket tegyen a pazarlás visszaszorítása érdekében.
A NAK uniós lépésekkel gyorsítaná az élelmiszer pazarlás elleni harcot
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) támogatja azt az – Európai Parlament (EP) határozott állásfoglalására ösztönző – indítványt, melyet az EP Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottsága terjeszthet hamarosan a szervezet elé.
Éhezünk és pazarolunk
Kétmillió tonna élelmiszer: évente ennyit dobunk Magyarországon a kukákba. Az élelmezési világnap kapcsán érdemes foglalkozni az okok mellett azzal is, hogyan csökkenthető a hulladékba kerülő ételek mennyisége.
Osztrák kampány indult az élelmiszer pazarlás ellen
Bécsben minden egyes háztartás évente 400 euró (mintegy 120 ezer forint) értékű élelmiszert dob ki. A város kampányt indított az élelem pazarlása ellen hétfőn.
„Minden Morzsa Számít”
Az élelmiszerlánc számos szereplője „Minden Morzsa Számít” című, közös nyilatkozatban egyesíti erőit az élelmiszer-pazarlás leküzdése érdekében.
Az étel fele kukába kerül
Egy brit felmérés szerint az ételek felét, több mint kétmilliárd tonnát dobunk ki évente Európában és az Egyesült Államokban. A tanulmány azt kimutatta, hogy a zöldségek harminc százalékát be sem gyűjtik, mert nem szépek.
Egymilliárd dollárnyi élelmiszer megy évente veszendőbe
Az élelmiszerek pocsékolása ellen indított „Save food” elnevezéssel akciót nemzetközi partnerek bevonásával a FAO.
Mit kellene tennünk, hogy kevesebb legyen az élelmiszerhulladék?
A világon évente 1,3 milliárd tonna élelmiszer nem kerül emberi fogyasztásra, Magyarországon ez 1,8 millió tonna (ebből 400 000 tonna a lakossági élelmiszerhulladék). Ez a mennyiség nyilván nem csökkenthető nullára, de a rendszerben jelentős tartalékok vannak, melyeket ki kellene aknázni.
