
Fazekas Sándor: a GM-növények kockázatot jelentenek a környezetre és az egészségre
Fazekas Sándor agrárminiszter a Schmidt Hajnalka, a Greenpeace igazgatója, Farkas István, a Magyar Természetvédők Szövetségének ügyvezető elnöke és Czeller Gábor,a Magyar Biokultúra Szövetség elnöke részére kiküldött nyílt levélben mutatja be a genetikailag módosított szervezetekre irányuló hivatalos magyar álláspontot. A dokumentumot az alábbiakban változtatás nélkül közöljük:
Nemsokára feltüntethetővé válik a GMO-mentesség az érintett élelmiszereken
Elkészült a GMO-mentes élelmiszerek címkézésének jogszabályi kerete, amely várhatóan az év első felében lép hatályba - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) csütörtökön.
Egy új tanulmány szerint a biohús és -tej több egészséges zsírsavat tartalmaz.
Két új, a The British Journal of Nutrition folyóiratban megjelent, tudományos cikk újfent felmérte az ökológiai gazdálkodásból származó húsok és tejek, illetve az ezek „nem organikus” megfelelői közötti különbségeket.
Lankadó növekedés a GMO-növények globáls termesztésében
2012 óta a GMO-s növények vetését tekintve visszaesés tapasztalható a növekedés ütemében – tájékoztat az Agroinform.hu.
Az első félévben fogadhatja el Brüsszel a magyar GMO-rendeletet
Még néhány hónapot várni kell a GMO-mentes jelölés bevezetésére – írja a Magyar Idők. Az élelmiszerekre és takarmányokra az Európai Bizottság jóváhagyása után, várhatóan az első félévben kerülhet fel a „GMO-mentes termelésből” védjegy. Az állati termékek közül a jövőben egyre több tétel kerülhet be ebbe a körbe, miután egyre nő a hazai, mentes fehérjetakarmány mennyisége.
Bekerülhet a klónozott marhák húsa a kínaiak mindennapos étrendjébe
Hamarosan évi egymillió húsmarhaembrió legyártását vihetik keresztül a világ legnagyobb klónozó üzemében. Az alábbiakban a Counsel & Heal News klónozott, majd genetikailag némileg módosított cikkét tehetik magukévá az arra fogékony érdeklődők.
