Duplázni kellene a kenyér árát

Duplázni kellene a kenyér árát

Ezt az áremelést szeptemberben mára a vevők is érezni fogják - számol be a 24.hu.

Megdrágulhat a kenyér

Megdrágulhat a kenyér

A Népszava arról ír, hogy komoly áremelés nélkül ellehetlenülnek a sütőipari cégek. Az ágazati szakemberek nem értik, miért nem kerül be ez az alapélelmiszer is az ötszázalékos áfakörbe.

Ősszel tudjuk meg, mennyi lesz a kenyér ára

Ősszel tudjuk meg, mennyi lesz a kenyér ára

A várakozásnak megfelelő az idei búzatermés, jó minőségű, a 60 százaléka kenyérgabona. A pékek még nem tudják meghatározni a kenyér árát, hiszen a liszt ára sem ismert még.

Áremelés idején már a kenyéren is spórol a magyar

Áremelés idején már a kenyéren is spórol a magyar

Egy-kétezer ember munkahelye is veszélybe kerülhet, ha a pékek és sütőüzemek nem tudják érvényesíteni a megnövekedett alapanyag- és üzemanyagárakat – mondta a Kossuth Rádió Hajnal-táj című műsorában a Magyar Pékszövetség elnöke.

20-30 százalékkal drágulhat a kenyér

20-30 százalékkal drágulhat a kenyér

20-30 százalékkal drágulhat a kenyér szeptember elsejétől – mondta a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában Septe József, a Magyar Pékszövetség elnöke.

Emelkedni fog a liszt és a kenyér ára

Emelkedni fog a liszt és a kenyér ára

A liszt ára augusztus 1-től kilogrammonként 18-20 forinttal emelkedett az aratást megelőző időszak árához képest, ezért a kenyér ára is várhatóan emelkedik. Az aratást megelőzően a liszt átlag ára 72-74 forint volt kilogrammonként, szeptemberre elérheti akár a 100 forint körüli árat is.

Februártól drágul a kenyér

Februártól drágul a kenyér

A pékszövetség szerint a kenyérkészítőkre olyan pluszterhek hárulnak januártól, ami elkerülhetetlenné teszi az alapvető élelmiszer árának emelését.

Egy hónap múlva drágább lehet a kenyér

Egy hónap múlva drágább lehet a kenyér

Az elmúlt években gyenge volt a pékszakma árérvényesítő képessége, ennek ellenére szeptember végéig, amíg a lisztárak nem stabilizálódnak, nem terveznek árváltozást a sütőiparban – erősítette meg a Kossuth Rádió péntek reggeli műsorában Kurdi András, a Magyar Pékszövetség elnöke.

Mindennapi eledelünk még a kenyér?

Mindennapi eledelünk még a kenyér?

Évente 73 kilogramm kenyeret fogyasztanak Magyarországon a Magyar Pékszövetség adatai szerint.  Az értékesített mennyiség kétharmada még mindig fehér vagy félbarna. A dietetikus szerint, aki tudatosan táplálkozik, galuska- vagy tésztaköret mellé már nem kanyarint a cipóból.

Vaklárma volt a kenyérár-emelés

Vaklárma volt a kenyérár-emelés

Mégsem emelkedett a kenyér ára annak ellenére, hogy a pékeknek drágult a liszt – nyilatkozták kereskedők a Magyar Nemzet szombati számában.

Nyolc forinttal emelkedik átlagban a kenyér ára

Nyolc forinttal emelkedik átlagban a kenyér ára

A liszt árának emelkedése miatt a kenyér kilónkénti átadási árát átlagosan 8 forinttal emelik a pékségek április elején – közölte Varga László, a Magyar Pékszövetség elnöke csütörtökön.

Drágul a kenyér, visszaesett a fogyasztás

Drágul a kenyér, visszaesett a fogyasztás

Még mindig a kenyeret tartják a legolcsóbb élelmiszernek, fogyasztása azonban visszaesett. Pedig azt gondolná az ember, hogy éppen laktató mivolta miatt inkább kenyeret eszünk, mint drágább húst, zöldséget.

Akár harmadával drágulhat a kenyér nyárig

Akár harmadával drágulhat a kenyér nyárig

A már hónapok óta folyamatosan emelkedő hazai kenyérárak februártól nagyobbat lépnek, s ha a szegényes tavalyi búzatermés nem tart ki az idei aratásig, akár harmadával is drágulhat a pékáru – írta a Népszabadság szerdán.

Több hullámban drágulhat a kenyér

Több hullámban drágulhat a kenyér

Harmadik áremelési lépcsőre is szükség lehet az eddig tervezett kettő után a sütőipari termékeknél, ha a malmok – miként egyes cégek előrejelzéseiben szerepel – tovább drágítják a lisztet – közölte az agromonitor.hu-val Varga László, a Magyar Pékszövetség (MP) elnöke.