
OKSZ: az árrés nem profit!
Pontosít és félreértéseket oszlat el az OKSZ árréssel kapcsolatos közleménye.
2021. május: CBA Kereskedelmi Kft.
A CBA a maga három évtizedes múltjával az egyik legrégebben jelen lévő élelmiszer kiskereskedelmi lánc a hazai piacon. Az elmúlt közel 30 év alatt sok változás történt a magyar tulajdonosi körben lévő CBA háza táján. A dinamikusan fejlődő és bővülő kiskereskedelmi piac folyamatos kihívások elé állítja és újításokra sarkallja őket is. A vírushelyzetben kialakult sajátos körülmények között a családi vállalkozások által működtetett boltok segítésében, a nemrégiben kialakított új saját márkás termékcsaládjuk, a Piros erősítésében, illetve a fogyasztói lojalitás növelésében látják elsősorban a fejlődés lehetőségeit. A tervekről Noszlopy Zoltánnal, a CBA beszerzési igazgatójával beszélgettünk.
Adomány, ajándék is lesz az áruházláncoknál az élelmiszerekből
Az OKSZ tagvállalkozásai (az ALDI, AUCHAN, LIDL, PENNY, METRO, SPAR Magyarország, TESCO) hosszú évek óta kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy a kereskedelmi forgalomban el nem adott, de még biztonságosan fogyasztható élelmiszert időben megmentsék, adományozzák vagy más módon hasznosítsák, megelőzve, illetve csökkentve az élelmiszerpazarlást.
A koronavírus mindenkinek kihívás
A kiskereskedelemben hatalmas lendületet vett az online, és a kisebb üzletek, ha csak tehetik a webre menekítik át tevékenységüket. Ettől függetlenül a fizikai boltoknak üzemelniük kell, betartva az egészségügyi előírásokat is. Lapunk összegyűjtötte a jó gyakorlatokat. Ha hasonlóra bukkan, küldje el nekünk!
Egyre nehezebb nyereségesnek lenni
A fogyasztói kereslet növekedése hajtja a kiskereskedelmi láncok növekvő árbevételét, ám az eredményességük szempontjából számos kockázati tényező felerősödik a magyar piacon – olvasható az Euler Hermes Hitelbiztosító legfrissebb iparági elemzésében, ahol 2018-ban 2,5 százalékos forgalomnövekedést várnak az élelmiszer-kiskereskedelemben.
Aggódnak a dinnyetermelők
Komoly termelői félelmek fogalmazódtak meg, miután egyes hírek szerint a kiskereskedelmi láncok már most készítik azokat a reklámújságokat, amelyekben akciós áron hirdetik a dinnyét. A gazdálkodók attól tartanak, hogy a kereskedők árháborújának áldozataivá válnak. Az MNO cikke.
Befellegzett a kisboltoknak?
Bár az Egyesült Államokban igen nagy sajtófókusz helyeződik a különböző kézműves, biotermékeket forgalmazó kisboltokra, kisebb élelmiszerboltokra, és úgy tűnik, mintha az emberek fogyasztása áthelyeződne e boltok irányába, a számok azt mutatják, az amerikaiak egyre nagyobb arányban vásárolnak a nagy láncoknál. A HVG írása.
Milliárdokkal tartoznak a magyar gazdáknak
Milliárdos nagyságrendű tartozása lehet az élelmiszerláncoknak és más felvásárlóknak a magyar gazdák felé. Ennek fő okai a késleltetett fizetés, és azok a különböző visszatérítések, amiket a nagy áruházláncok kérnek a beszállítóktól. A gazdák ezért sokszor csak hetekkel, hónapokkal később kapják meg a pénzüket.
OKSZ: a Tesco és a Spar fizetheti a legtöbb különadót
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) hétvégén végzett gyorsfelmérésének előzetes adatai szerint a kereskedelmi láncok közül a Tesco fizetheti a legtöbb különadót 12,1 milliárd forintot, majd a Spar és az Auchan következik, 6,1, valamint 3,4 milliárd forintos terheléssel. Számítások, adósávok és latolgatások: kin fog csattanni végül az ostor?
Tudatosan választunk boltot
Míg 2010 első negyedévében az előző évhez képest pozitív irányú elmozdulás mutatkozott a háztartások élelmiszerre és háztartási vegyi árura fordított költéseiben, addig a második negyedévben erősebb visszaesésnek lehettünk szemtanúi.
Belga szupermarketlánc Szerbiára kacsingat
A hírügynökség szerint erre utalhatott Yves Leterme belga kormányfő, miután Boris Tadic szerb elnökkel folytatott brüsszeli megbeszélése után úgy fogalmazott, „tudjuk, hogy a következő órákban és napokban lesz néhány fontos gazdasági ügy terítéken, amelyek révén mélyülhetnek a gazdasági kapcsolatok Szerbiával".
Az Auchan állja a válságot
Magyarország kis ország, kicsiny piaccal, ami néhány nagyvállalatban felvetheti a kérdést, hogy a válság után is érdemes-e itt maradni – nyilatkozta a Napi Gazdaságnak Jean-Paul Fillat.
