
297 tonnás húsfoglalás
Rekord mennyiségű, mintegy 300 tonna – közel 15 kamionnyi – húst és 80 tonna csontot foglalt le a napokban egy közép-magyarországi hűtőházban a NÉBIH Kiemelt Ügyek Igazgatósága.
Hová tűnik az élelmiszer-hulladék?
1400 kiló hamis eredetű, lejárt baromfi- és marhahúst foglaltak le az ellenőrök egy soroksári cég, a Master Meat Kft. telephelyén a múlt pénteken. A kft.-nek arra is volt gondja, hogy hamisítsa különböző cégek címkéit, így akarta fedezni az áru eredetét. Alig egy nappal később pedig egy budapesti cégnél találtak 250 kilogramm csirkemellet, amiről nem tudni, hogy honnan jött. Lejárt áruk, köztük gyümölcsök, szaloncukrok, tengeri herkentyűk pedig időről időre felbukkannak a boltok polcain, majd a hírekben. De honnan jön a rengeteg lejárt szavatosságú élelmiszer?
