Két tonna lejárt szavatosságú csirkehúst találtak Hajdúnánáson

Két tonna lejárt szavatosságú csirkehúst találtak Hajdúnánáson

Két tonna lejárt szavatosságú és egy tonna jelöletlen, bizonytalan eredetű csirkehúst találtak egy hajdúnánási vágóhídon a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy ekáer-ellenőrzés (elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszer) keretében - közölte a hivatal hajdú-bihari vámszakmai sajtóreferense kedden.

Egy cukrászatokat ellátó cégnél csapott le a Pest Megyei Kormányhivatal

Egy cukrászatokat ellátó cégnél csapott le a Pest Megyei Kormányhivatal

Egy cukrászatok, pékségek ellátására szakosodott, budapesti székhelyű vállalkozásnál összesen 53 tonna lejárt szavatossági idejű, jelöletlen, szabálytalanul tárolt termék megsemmisítését rendelte el a Pest Megyei Kormányhivatal - közölte a hivatal csütörtökön az MTI-vel.

Túl sok ételt dobunk a kukába

Túl sok ételt dobunk a kukába

Európai adatok szerint fejenként csaknem 100 kiló, vagyis egy mázsa élelmiszer-hulladékot dobunk a szemétbe évente. A hazai számok ennél jóval alacsonyabbak, de hogyan lehetne megállítani az emelkedő pazarlást? Hol kellene kezdeni, hogy nem vesszen kárba, ne a kukában kössön ki az életet jelentő, drágán előállított élelmiszer?

Lejárt csokival kereskednek a Teleki téren

Lejárt csokival kereskednek a Teleki téren

Kelendő a lejárt szavatosságú csokoládé, kávé, konzerv a Teleki téri piacon - mert olcsó. A hír24 megnézte a piacot is, az árust is.

A VHT válasza az ecetes húsmosásra

A VHT válasza az ecetes húsmosásra

A Vágóállat és Hús Terméktanács (VHT) szerint a magyar hústermékek frissek, ezeket kellene előnyben részesíteni.

Talán világrekord. Kilenc éve lejárt befőttet árultak

Talán világrekord. Kilenc éve lejárt befőttet árultak

Nagy mennyiségű lejárt élelmiszerkonzervet, valamint láthatóan meghamisított dátumjelzésű élelmiszereket foglaltak le 2011. szeptember 27-én a Nagybani Piac egyik üzletében tartott ellenőrzésen a Pest Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állat-egészségügyi Igazgatóság munkatársai.

Száztíz kiló lejárt szavatosságú húst fogtak

Száztíz kiló lejárt szavatosságú húst fogtak

Száztíz kilogramm átcímkézett szalámit, párizsit foglalt le az állategészségügyi hatóság szerdán egy siófoki nagykereskedésnél.