
Behúzták a kéziféket a nagyvállalatok
2023 nem a létszámbővítés éve lesz a nagyvállalatoknál.
Csoportos létszámleépítés kezdődött a Tescónál
Hatékonyabb irányítási struktúrát alakítanak ki, a legtöbb érintettnek pedig új pozíciót ajánlanak.
10 ezer alkalmazottjától válik meg az Amazon
Több tényező összjátéka motiválja létszámleépítésre a vállalatot.
Létszámleépítésre készülnek a Tescónál?
Napokon belül csoportos létszámleépítés jelenthet be a magyarországi Tesco – értesült a Magyar Idők. Az anyavállalat utasítására hazánkban is egyszerűsítik a vezetői szinteket a munkakörök összevonásával. Lapunk birtokába került a multicég tegnap tartott vezetői konferenciájának titkosított dokumentációja.
Gigantikus átszervezésbe kezd a magyar Tesco
Története eddigi legnagyobb átszervezésébe kezd a magyarországi áruházlánc, az összes hipermarketben csak egyetlen vezetői szint marad a mostani három helyett. Pálinkás Zsolt, a Tesco vezetője elmondta most kezdik a tárgyalásokat az érintettekkel, mindenkinek fel fognak ajánlani új pozíciókat, hogy hány ember marad állás nélkül, még nem lehet megmondani. Ezzel párhuzamosan viszont 11 százalékos béremelés jön júliustól, összesen 3,5 milliárd forintból, és átalakítják az egész bérezést. Pesszimistábbak voltak a vasárnapi boltzárral, és készen állnak arra, hogy betartsák a nyereségességet elváró új szabályt. Azt viszont nem szeretik, ha nem egyenlőek a játékszabályok. Az alábbiakban az Index Pálinkás Zsolttal, a Tesco Magyarország Működési ügyvezető igazgatójával készített interjúját közöljük.
