hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 1 perc
Csoportos létszámleépítés kezdődött a Tescónál
Hatékonyabb irányítási struktúrát alakítanak ki, a legtöbb érintettnek pedig új pozíciót ajánlanak.

Csoportos leépítésben vagyunk – erősítette meg a vg.hu-nak a Tesco Magyarország. A lap piaci forrásokból értesült úgy, hogy az itthon harmadik legnagyobb élelmiszer-kiskereskedelmi láncnál az elmúlt hetekben több elbocsátást jelentettek be.

Ezt tehát most visszaigazolta a Tesco sajtóosztálya, arra ugyanakkor nem reagált, hogy hány dolgozóra vonatkozik a döntés. Mivel viszont hivatalosan is csoportos leépítésről van szó, nagyjából becsülhető az érintettek köre.

Az előírások szerint a csoportos leépítésnél a megelőző fél évre számított átlagos statisztikai létszámot kell figyelembe venni. Vannak speciális kitételek, de ökölszabály szerint a háromszáz vagy annál több munkavállalót foglalkoztató esetén a legalább harminc főt érintő elbocsátás minősül csoportos leépítésnek. Vagyis egy ekkora dolgozói létszámtól valószínűsíthetően megválik a magyar Tesco, amely tízezer körüli alkalmazott létszámmal bír.

Új pozíciót ajánlanak

A cégnél a vg.hu-nak nyilatkozva felhívták a figyelmet, hogy a csoportos leépítés csak technikailag igaz. Mert bár az átalakításban érintettek létszáma eléri a meghatározott mértéket, ezért azt be kellett jelenteni a hatóságok felé, de a gyakorlatban minimális lesz azon munkatársak száma, akiknek nem tudnak új pozíciót felajánlani.

A Tescót megkérdeztük a döntés okairól is. Ennek kapcsán azt közölték, arra törekednek, hogy folyamatosan fejlesszék a kínálatukat és egyre jobb vásárlási élményt nyújtsanak. Ennek érdekében jelenleg egy hatékonyabb irányítási struktúra kialakítása zajlik a cégnél.

A nyitókép illusztráció, forrás: Adobe Stock