A korábban nyilvánosságra hozott leépítés részeként 18 ezer főre emelkedik a jövőbeni elbocsátottak száma az óriásvállalatnál - számolt be az Esmmagazine.com.
Az Amazonnak több mint 1,5 millió dolgozója van, beleértve a raktári alkalmazottakat is, így Amerika második legnagyobb munkaadója a Walmart Inc. után.

Andy Jassy az óriásvállalat vezérigazgatója a bizonytalan gazdasági környezetre hivatkozik. A vállalat azután döntött úgy, hogy nyilvánosságra hozza a pontos számot, hogy a Wall Street Journal 17 ezres nagyságrendű elbocsátásról cikkezett. A cég rekordszámú alkalmazottat kezdett foglalkoztatni a pandémiás időszak alatt, ám úgy tűnik nem tud ugyanennyit megtartani a gazdasági válságban.
A technológiai ipar több mint 150 000 dolgozótól vált meg 2022-ben a Layoffs.fyi elbocsátásokat nyomon követő oldal szerint, és ez a szám folyamatosan növekszik.
Az AJ Bell befektetési igazgatója, Russ Mould szerint „Az Amazon történetének legnagyobb létszámleépítését több okból is érdemes szem előtt tartani. Míg a 18 000-es leépítés hatalmas számnak hangzik – a több mint 1,5 milliós munkaerővel dolgozó vállalatnak ez csepp a tengerben."
„Azt is fontos figyelembe venni, hogy hol történnek az elbocsátások. Leginkább olyan területekről küldenek el dolgozókat, mint a HR, valamint az Amazon Go és az Amazon Fresh fizikai üzletei - utóbbi egyfajta kísérletet jelent a vállalat számára. Az Amazon valószínűleg úgy kalkulál a jelenlegi helyzetben, hogy a hangsúlyt az e-kereskedelemre és az Amazon Web Services felhőszolgáltatásaira kell helyezni" - mondta el a befektetési szakember.
esmmagazine.com


