Új cukorgyárakat szeretne a kormány

Új cukorgyárakat szeretne a kormány

Új cukorgyárak esetleges elindulását is lehetővé szeretné tenni a kormány a következő hét éven belül – derült ki Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter képviselői kérdésre adott írásos válaszából.

Ki kótyavetyélte el a magyar cukoripart?

Ki kótyavetyélte el a magyar cukoripart?

A Magyar Cukor Rt. volt vezérigazgatója szerint a korábbi kormányok agráriumért felelős volt vezetőit terheli a felelősség a magyar cukoripar jelenlegi helyzetéért, mivel nem született meg a hazai termelést szabályozó cukorrendtartás.

„Unicumok” Somogyból

„Unicumok” Somogyból

A világ egyik legnagyobb fermentálója épül a Magyar Cukor Zrt. kaposvári gyárában, ahol saját fejlesztés alapján 2007 óta termelnek energiát répaszeletből.

Akciók és nádcukor a hazai cukorpiacon

Akciók és nádcukor a hazai cukorpiacon

Félreértések adódtak az Agrana közelmúltbeli, 20 százalékos cukorár-növelési bejelentéséből, mivel az nem vonatkozik a konszern közép-kelet-európai érdekeltségeire, így a Magyar Cukor Zrt.-re sem – közölte az agromoniror.hu-val Bráth Zoltán, az MC mezőgazdasági vezérigazgatója.

Újra legyen erős, izmos magyar cukorgyártás!

Újra legyen erős, izmos magyar cukorgyártás!

A szerencsi csokoládégyártás valódi értékmentés, ugyanis abban, hogy van magyar csokoládé, Szerencsnek óriási része van – mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter köszöntőjében a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei városban szombaton, a IV. Országos Csokoládéfesztiválon.

A kelet-európai cukoripar bekebelezése volt a cél a privatizáció során

A kelet-európai cukoripar bekebelezése volt a cél a privatizáció során

Az európai uniós előírás szerint két év múlva megszűnik a cukorrépa-termelőknek adható nemzeti kiegészítő támogatás, ezért várhatóan borús jövő vár a hazai cukoriparra – mondta a Magyar Hírlapnak a Cukorrépa-termesztők Országos Szövetségének főtitkára.

Hétfőtől a boltokban a nádcukor

Hétfőtől a boltokban a nádcukor

Hétfőtől már az üzletekben lehet a répából készült cukorral azonos minőségű, Brazíliából importált nádcukor, amelyet a Magyar Cukor Zrt. kaposvári gyárában, az ország egyetlen működő cukorgyárában dolgoznak fel – közölte Szeles Zoltán, a kaposvári gyár operatív igazgatója.

Cukorügyben mi voltunk a „legnagyobb buták”

Cukorügyben mi voltunk a „legnagyobb buták”

Valamennyi szükséges dokumentumot bekéri az érintett államigazgatási szervezetektől az elmúlt húsz év eseményeinek áttekintéséhez a cukoripari privatizációt vizsgáló parlamenti eseti bizottság. A képviselők a külföldi tulajdonlásához vezető cukoripari magánosítás menetét és a magyar cukortermelési kvóta uniós csatlakozás utáni „megsemmisülési” körülményeit tekintik át.

Kezdik vizsgálni a magyar cukoripar halálának okait

Kezdik vizsgálni a magyar cukoripar halálának okait

Megtartotta alakuló ülését a cukorgyárak privatizációját vizsgáló bizottság, a 16 tagú testület a jövőben hetente ülésezik, és 180 napon belül jelentést készít – közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium.

Nőtt az Agrana és a Südzucker bevétele

Nőtt az Agrana és a Südzucker bevétele

Jelentősen növelte bevételét az idei első negyedévben az osztrák Agrana cukoripari vállalat –- a Magyar Cukor Zrt. anyacége – és az anyavállalata, a német Südzucker is.

A cukorpiacon nincsenek véletlenek

A cukorpiacon nincsenek véletlenek

Kezdjük a jó hírrel! Február eleji csúcsa óta negyven százalékkal esett a világpiaci cukorár. Ennek hamarosan le kell képződnie a hazai árakban is, hiszen kitettségünk a sokat emlegetett alacsony önellátási szint miatt kiemelt. A világpiaci korrekció persze nem fog visszatérést eredményezni a korábbi évek szintjére, de a hosszú távú előrejelzések szerint tartós lesz.

Megalakul a cukoripar privatizációját vizsgáló bizottság

Megalakul a cukoripar privatizációját vizsgáló bizottság

Font Sándor és Ivanics Ferenc országgyűlési képviselők javaslatára a testület nemcsak a cukorgyárak magánosítását világítja át, hanem felülvizsgálja az ország uniós csatlakozása óta a közösségi cukorreformok alkalmával képviselt magyar álláspontot és annak itthoni következményeit.

Cukoripari privatizáció: itthon senki nem vállalta a kockázatot

Cukoripari privatizáció: itthon senki nem vállalta a kockázatot

Minden igyekezet kudarcba fulladt a nemzeti tulajdon részleges megőrzésére a hazai cukoripar ’90-es évek eleji privatizációjakor, mert sem az állami döntéshozók, sem a hazai befektetők, sem a cukorrépa-termelők nem voltak hajlandók vagy nem tudtak anyagi kockázatot vállalni – szögezte le az agromonitor.hu-nak készített elemzésében Raskó György agrárközgazdász, korábbi földművelésügyi államtitkár.

Hétmilliárd forintot költ fejlesztésre a Magyar Cukor

Hétmilliárd forintot költ fejlesztésre a Magyar Cukor

Csaknem hétmilliárd forintot költenek fejlesztésre a Magyar Cukor Zrt.-nél a következő években, a kaposvári cukorgyárban július közepén a nyerscukor-finomítás is beindul a cukorpiaci helyzet enyhítésére – mondta Hájos László, a vállalat vezérigazgató-helyettese az MTI-nek.