
Fazekas: nem az Agrifish hatásköre az osztrák zsebszerződések ügye
A helyes irányba tett lépésként értékelte Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter, hogy Ausztria visszavonta az unió agrárminiszteri tanácsának (Agrifish) ülésére tett, a magyar földügyekkel kapcsolatos napirendi javaslatát.
A magyar föld megtartása a cél
A politikai haszonlesők akciói alkalmat adnak az agrártárcának arra, hogy hitelesen és valósághűen tájékoztatassa a magyar társadalmat az új földtörvény tervezetéről. A hangos kisebbség szakmai érveket nélkülöző támadásaival méltánytalanul félrevezeti az ország népét. Magyarország Kormánya szilárd elkötelezettségével védi a magyar nemzet érdekeit.
Osztrák-magyar földvita: a minisztérium reagál
Kizárólag a jogszabályba ütköző szerződések megkötésében részt vevőknek kell számolnia a magyar állam fellépésével és polgári jogi, valamint büntetőjogi következményekkel – áll a Vidékfejlesztési Minisztérium pénteken, az osztrák-magyar termőföld vita kapcsán az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Magyarországon földdel rendelkező osztrák gazdák panaszait vizsgálja az Európai Bizottság
A magyar hatóságok 16 esetben rendelték el osztrák állampolgárok termőföld-vásárlásának érvénytelenítését.
Börtön járhat a zsebszerződésért
Megállítaná a kormány a zsebszerződéssel és a spekulációs céllal szerzett magyar földek további adásvételét. A jövőben a jogi kiskapuk minimálisra szorításával riasztanák el a spekulálókat, a zsebszerződéses ügyletekben részt vevők pedig akár börtönbüntetést is kaphatnak majd.
A földtörvényről egyeztetett a vidékfejlesztési miniszter
Az Országgyűléshez benyújtott földtörvény tervezetéről egyeztetett Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter és Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár az agrárértelmiségiek képviselőivel, a törvény megalkotásában résztvevő szakemberekkel hétfőn, Budapesten.
A földeket csak helyiek művelhetik
„Kimentjük a termőföldet a biznisz világából, és visszahelyezzük a termelés világába” – fogalmazott Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a Magyar Hírlap hétfői számában megjelent interjúban, a készülő földtörvény kapcsán.
Földháború indulhat Ausztriával?
A Győr-Moson-Sopron megyei agrárkamara elnöke szerint az osztrákok mindent megtesznek, hogy megmaradjanak illegálisan szerzett földjeik.
A zöldbáróktól elvesszük a földet!
Érthető a szocialista párt és Gőgös Zoltán részéről tapasztalható nagy felhördülés, hiszen a jelenlegi kormány a szocialistákhoz köthető nagybirtokok kivételezett helyzetének felszámolására törekszik – áll a VM közleményében. Magyarországon jelenleg 500 ezer hektár termőföld van állami tulajdonban, amelyből 400 ezer hektárt a volt szocialista állami gazdaságok utódcégei bérelnek az NFA-tól.
A kormány csökkenteni akarja a nagybirtok súlyát
Alapvető célkitűzés, hogy magyar gazdák kezében maradjon a föld – nyilatkozta a 180 percnek Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a készülő földtörvény kapcsán.
Jó üzlet a magyar termőföld
Egyre nő a külföldi kereslet a magyarországi termőföldekért - írja a Népszabadság, amely szerint a külföldiek földvásárlási moratóriumának feloldásához közeledve van olyan cég, amely harmincezer forintos aranykoronánkénti vételi ajánlatot tett a tulajdonosoknak.
A magyar föld védelmében
Elkészült az új földtörvény vitaanyaga, amely mától elérhető a Vidékfejlesztési Minisztérium honlapján. A termőföld az ország kiemelkedően fontos erőforrása, nemzeti vagyona, éppen ezért a koncepció a föld védelme érdekében született.
Öt évet is kaphatnak a zsebszerződők
Egy és öt év közötti börtönbüntetésre ítélhetők azok a vevők és eladók, ügyvédek és közjegyzők, akik közreműködtek külföldi állampolgárok illegális földtulajdon szerzésében Magyarországon, és lesz fél év moratórium – jelentette ki Budai Gyula Orosházán.
Zsebszerződésekkel akár másfél millió hektár földterület kerülhetett külföldi kézbe
Budai Gyula vezetésével megtartotta első ülését a zsebszerződéseket vizsgáló tárcaközi bizottság. A tanácskozáson a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára emlékeztetett: zsebszerződések útján közel egymillió, de akár másfél millió hektár magyar földterület is kerülhetett külföldiek kezébe, főleg a Dunántúlon. A legnagyobb számban osztrákok kötöttek feltételezhetően jogellenes szerződéseket.
