5 dolog, amit a nagyvállalatoknak tudniuk kell a Panasztörvényről

5 dolog, amit a nagyvállalatoknak tudniuk kell a Panasztörvényről

Magyarország hosszas várakozás után átültette a hazai jogba a Whistleblowing irányelvet. 

A nagyvállalatok többsége még nem látja, mivel jár a globális minimumadó

A nagyvállalatok többsége még nem látja, mivel jár a globális minimumadó

A multinacionális nagyvállatok döntő többségére hatással lesz a globális minimumadó.

Visszafele sülhetett el a vasárnapi boltzár

Visszafele sülhetett el a vasárnapi boltzár

Nem sikerül átterelni a kisebb kereskedőkhöz a forgalmat a vasárnapi zárva tartás előírásával, a nyáron az idegenforgalmi központoknál viszont biztosan jelentős kiesést szenvedett el a költségvetés. Több ezer munkahely szűnt meg, a hipermarketek pedig akár jól is járhattak. A Napi.hu beszámolója.

Mit fogunk enni harminc év múlva?

Mit fogunk enni harminc év múlva?

Film készült a modern élelmiszeripar és a környezet kapcsolatáról.

Hová tűnik az élelmiszer-hulladék?

Hová tűnik az élelmiszer-hulladék?

1400 kiló hamis eredetű, lejárt baromfi- és marhahúst foglaltak le az ellenőrök egy soroksári cég, a Master Meat Kft. telephelyén a múlt pénteken. A kft.-nek arra is volt gondja, hogy hamisítsa különböző cégek címkéit, így akarta fedezni az áru eredetét. Alig egy nappal később pedig egy budapesti cégnél találtak 250 kilogramm csirkemellet, amiről nem tudni, hogy honnan jött. Lejárt áruk, köztük gyümölcsök, szaloncukrok, tengeri herkentyűk pedig időről időre felbukkannak a boltok polcain, majd a hírekben. De honnan jön a rengeteg lejárt szavatosságú élelmiszer?

Újabb nagybefektetőkkel köt egyezséget a kormány

Újabb nagybefektetőkkel köt egyezséget a kormány

Stratégiai megállapodást köt a kabinet a Magyar Suzuki Zrt.-vel, az Alcoa-Köfém Kft.-vel, a Hankook Tire Magyarország Kft.-vel és a Richter Gedeon Nyrt.-vel.

Stratégiai megállapodást kötne a multikkal Szijjártó

Stratégiai megállapodást kötne a multikkal Szijjártó

Stratégiai megállapodásokat köt a kormány a közeljövőben a Magyarországon jelen lévő külföldi tulajdonú nagyvállalatokkal annak érdekében, hogy ezek a cégek nyereségük minél nagyobb részét újra hazánkban fektessék be - közölte Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár pénteken a Gazdasági Rádió műsorában.

Orbánnak csak a jó multik kellenek

Orbánnak csak a jó multik kellenek

A miniszterelnök a Vas Népének adott interjút. Mivel pénteken a Nestlé bokrétaünnepségén arról is beszélt, hogy a jó multik mellett olyanok is vannak, amelyeket nem látna szívesen, az újságíró rákérdezett, ezt hogyan is érti.

Az egészséges élelmiszerek gyártóit kellene kiemelten kezelni

Az egészséges élelmiszerek gyártóit kellene kiemelten kezelni

Az LMP szerint nem a munltinacionális vállalatokat, hanem az egészséges élelmiszerek gyártóit kellene kiemelten kezelni.

Kólával koccintott Orbán

Kólával koccintott Orbán

Stratégiai partnerségi megállapodást írt alá a kormány nevében Orbán Viktor miniszterelnök a Coca-Cola HBC Magyarországgal a cég dunaharaszti székhelyén.

Így válasszunk jó magyar dinnyét

Így válasszunk jó magyar dinnyét

Múlt hétvégén megkezdődött a magyar dinnyeszezon: legalább száz forint lesz a magyar dinnye kilója, a sok napsütés miatt azonban igazán jó termésre számíthatunk.

Szigorúbb lehet a multikkal a kormány

Szigorúbb lehet a multikkal a kormány

Módosítaná, több ponton pedig szigorítaná a kabinet az egyedi kormánydöntéssel (ekd) nyújtható befektetés-ösztönzési célú beruházási támogatások rendszerét.

Maflák a multik?

Maflák a multik?

A Magyar Rádió 2012. január 24-i adásában a Nemzeti Üdülési Szolgálat Kft. értékesítési vezetője az Erzsébet utalványokról nyilatkozva a műsorvezetőnek arra a megjegyzésére, hogy „hipermarket nincs az elfogadóhelyek listáján” a következőképpen válaszolt: „mint ahogy mondottam, tárgyalunk”. Az OKSZ szerint ez nem felel meg a valóságnak.

Parragh bosszúszomjas multikról beszél

Parragh bosszúszomjas multikról beszél

Az ország sokkal jobb helyzetben van, mint amit a világ elismer, s a nemzetközi befektetői és pénzügyi világ egy része meg akarja büntetni Magyarországot – nyilatkozta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a Magyar Hírlapnak.