A magyar óvodások minimum egyharmada legalábbis túlsúlyos

A magyar óvodások minimum egyharmada legalábbis túlsúlyos

Magyarországon az óvodások 42 százaléka túlsúlyos vagy kövér – tolmácsolja számunkra az Országos Élelmiszer-biztonsági és Táplálkozástudományi Intézet felmérésének eredményét a Babaszoba.

A magyar felnőttek kétharmadán van súlyfelesleg

A magyar felnőttek kétharmadán van súlyfelesleg

Magyarországon tavaly a felnőtt lakosság 65 százaléka túlsúlyosnak vagy elhízottnak számított, a nők 62 százalékának, a férfiak 67 százalékának, összesen mintegy 5 millió embernek volt súlytöbblete - derült ki az országos táplálkozási és tápláltsági állapotvizsgálatból.

Ki kell törni a laboratórium elefántcsonttornyából!

Ki kell törni a laboratórium elefántcsonttornyából!

Míg az első nap fókuszában a közétkeztetést érintő fontos kérdések álltak, az eddigi legsikeresebb Hungalimentaria konferencia második munkanapján az élelmiszer-biztonság területét érintő előadások után, a kerekasztal-beszélgetésen a kommunikáció és a tájékoztatás fontossága, illetve egy a piaci és a hatósági laboratóriumokkal közös adatbázis kialakításának lehetősége is szóba került.

440 iskola jelentkezett a HAPPY hétre

440 iskola jelentkezett a HAPPY hétre

Minden eddiginél több, négyszáznegyven iskola jelentkezett az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) vízfogyasztást népszerűsítő programjára, vagyis az idén több mint százhúszezer tanuló ismerkedhet meg az egészséges folyadékfogyasztással - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) szerdán az MTI-vel.

Egészségtelenül étkeznek a magyar gyerekek

Egészségtelenül étkeznek a magyar gyerekek

Egész kis koruktól egészségtelenül étkezik a magyar gyerekek többsége – hangsúlyozza a Magyar Gyermekorvosok Társasága. Egy az uniós országokra kiterjedő vizsgálat szerint a hazai iskolai menzákon a túlzott sózás a legnagyobb egészségügyi kockazat.

Mérföldkõ a hazai közétkeztetésben

Mérföldkõ a hazai közétkeztetésben

Több tekintetben is javult az iskolai közétkeztetés minõsége az elmúlt években – ezt állapította meg az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet most elkészült elemzése. Megjelentek a teljes kiõrlésû pékáruk, új nyersanyagokat is használnak a fõzés során és többször kerül friss zöldség, gyümölcs az asztalra. Ezzel együtt azonban az ételek sótartalma még mindig jelentõsen meghaladja az ajánlott értéket, tejbõl és tejtermékbõl pedig a szükségesnél kevesebbet kapnak a gyerekek.

5 éves a HAPPY-hét

5 éves a HAPPY-hét

Az ötödik születésnapját ünneplő HAPPY-hét záróeseményén veheti át a fődíjat az első helyezést elért Sorkifaludi Gárdonyi Géza Általános Iskola Vas megyéből. Kiemelkedő volt a tanulók és pedagógusok kreativitása, 28 programot valósítottak meg a HAPPY-hét során. Nyereményük az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézetben eltöltött kalandos egészségnap.

Több helyen jogosulatlanul használták az OÉTI logóját

Több helyen jogosulatlanul használták az OÉTI logóját

Tájékoztatjuk önöket, hogy az utóbbi időben számos étrend-kiegészítő termékkel összefüggésben előfordult, hogy az adott forgalmazó jogosulatlanul jelentette meg kereskedelmi kommunikációjában a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál védjegyként bejelentett OÉTI logót - írja közleményben az intézet.

Tavaszi segítség a Szentkirályitól

Tavaszi segítség a Szentkirályitól

A Szentkirályi Ásványvíz Kft. csatlakozik az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) idei vízfogyasztást népszerűsítő HAPPY-hét programjához, amelynek során szénsavmentes ásványvizet biztosít egy Bács-Kiskun megyei rászoruló iskola tanulóinak.

Elkészült a neta hatásvizsgálata

Elkészült a neta hatásvizsgálata

A népegészségügyi termékadó (neta) gazdasági hatásait kutató vizsgálatból az is kiderült, hogy a neta „nagy befizetőinek” főbb mérlegadatai 2010-ről 2011-re javultak, valamint az is, hogy a netából tervezett adóbevétel szinte teljes egészében megvalósult

Funkciója: egészség

Funkciója: egészség

A „funkcionális élelmiszerek” témája sokszor, sokféle fórumon terítékre kerül. Az Élelmiszer szaklap három megközelítésben – egy kutatás, az Európa Parlament és Tanács rendelete, valamint a NÉBIH nézőpontjából – vizsgálta meg a kérdést.

Megtiltanák az üdítők egyik édesítőszerének használatát

Megtiltanák az üdítők egyik édesítőszerének használatát

Az Országos Élelmiszer- és Táplálkozástudományi Intézet szerint indokolt lenne az élelmiszerekben édesítőként alkalmazott, fruktózban gazdag kukoricaszirup fogyasztásának korlátozása. A Magyarországi Üdítőital-, Gyümölcslé- és Ásványvízgyártók Szövetsége szerint a fruktózszirup nem felelős a cukorbetegségért – írta a Magyar Nemzet.

A menzák fele készít egészségesebb ételt

A menzák fele készít egészségesebb ételt

A tapasztalatok szerint csak minden második közétkeztető cég tudja teljesíteni az egészségesebb iskolai menzákról szóló ÁNTSZ-ajánlásokat  – hangzott el a Kossuth Rádióban.

A gyerekek is sokat költenek káros szenvedélyükre

A gyerekek is sokat költenek káros szenvedélyükre

Rengeteget költenek a gyermekek és a fiatalok energiaitalokra, jóllehet, a szakértők egyre hangosabban intik óvatosságra e káros szenvedély fiatal rabjait.