
Új korszak előtt a kisüzemi sörpiac Európában
Nehéz pályán a független sörfőzdék, de az alkoholmentes szegmensben látnak növekedési lehetőséget.
Csökkenő nyereség, változó fogyasztói szokások jellemzik a sörpiacot
A hazai sörgyártók többsége gyengébb eredménnyel zárta 2025-öt.
Ezek most a menő sörös plakátok
Hazai grafikusok, képzőművészek és hobbialkotók gondolták újra a 165 éves Dreher Sörgyárak art deco, valamint konstruktivista-modernista plakátjait. A több mint 300 beérkezett pályamű közül a szakmai zsűri most tette közzé a kedvenceit és jelentette be a nyertest. A legjobb poszterekből álló válogatást a szeptember 20-án kezdődő Dreher 165 Napokon nézhetik meg először az érdeklődők.
„Kevés olyan munkahely van, ahol ennyire szerethető a termék”
Az elmúlt két évben felpezsdült az élet a Drehernél. 2017-ben japán kézbe került a vállalat, az új tulajdonos az Asahi lett. 2018-ban erős innovációs hullám indult el: megjelent az Asahi Super Dry, a Peroni, a Meantime és a Dreher márka alatt a Pale Ale. Idén még nagyobb innovációs sebességre kapcsolt a vállalat, a sörszezont megelőzően újrapozicionálták a Kozelt, majd jött az idei „nagy dobás”, a zászlóshajó Classicot felváltotta a Dreher Gold, és ezt követte a Dreher Red Ale. Közben májusban újraszerveződött a Dreher marketingcsapata, és nagyban készülődnek a sörgyár 165. évfordulójára. Mindezekről Wilheim Gáborral, a Dreher marketingigazgatójával beszélgettünk.
Hatékonyak a hazai sörgyárak
Kiderült, hogy európai összehasonlításban egészen hatékonyak a magyar sörgyárak: a nyolcadik legjobb helyen vagyunk, és olyan nagy sörivó nemzeteket is megelőzünk, mint Németország vagy az Egyesült Királyság. A kézműves sörforradalom viszont torzítja a hatékonysági statisztkákat.
A sörfőzdék a GVH-hoz fordultak
A Kisüzemi Sörfőzdék Egyesületének közleménye.A Magyar Sörgyártók Szövetsége reagál. (Frissített!)
