Rangos elismerésekben részesült a hazai italmárka

Rangos elismerésekben részesült a hazai italmárka

A cola, a ginger ale és a tonic ízű üdítőket díjazták.

Leáldozik a szénsavas üdítőknek?

Leáldozik a szénsavas üdítőknek?

A Coca-Cola, a PepsiCo és a Dr Pepper egyaránt bevételcsökkenést szenvedett el az USA-ban, a szénsavas üdítők visszaszorulása miatt. A vásárlók egyre inkább a víz, a kávé, és az energiaitalok felé fordulnak.

Idén előbb indul az almaszezon!

Idén előbb indul az almaszezon!

Országszerte már több mint 2000 vendéglátóhelyen, pubban és közel 1000 üzletben találkozhatunk a nyár legújabb slágerével. A 4,5 %-os alkoholtartalmú cider szénsavasságának köszönhetően a meleg nyári napok kedvenc hűsítője lehet.

Üdítő hírek az üdítőpiacról

Üdítő hírek az üdítőpiacról

A globális üdítőital-eladások mértéke már emlékeztet a válság előtti állapotokra, áll az Euromonitor International felmérésében. Legjobban a szénsavas frissítők teljesítenek, az óriáscégek újult erővel terjeszkednek a fejlődő régiókban. A kávépiac továbbra is stabil.

Kevesebbet költünk üdítőitalra

Kevesebbet költünk üdítőitalra

A forgalomcsökkenés alól a 100 százalékos gyümölcslevek szegmense jelent kivételt, mivel ennek mennyiségi piacrésze 2008 óta folyamatosan nő. Hazánkban a szénsavas üdítőitalok közel 40 százalékát az 5000 főnél kisebb lélekszámú településeken vásárolja meg a magyar lakosság – állapítható meg a GfK Hungária Háztartáspanel 2010-ben mért eredményeiből.