
A világon először Magyarországon hozzák forgalomba a Fanta Szőlőt
Kifejezetten a hazai piaci igényeknek és ízpreferenciának megfelelően fejlesztette ki a Coca-Cola Magyarország a Fanta Szőlőt, amit a világon először itthon próbálhatnak ki a Fanta-rajongók. Az új üdítőital nemcsak az íz, hanem az összetevők tekintetében is újdonsággal szolgál, hiszen sztíviával készül, így jóval alacsonyabb a kalóriatartalma, mint a többi Fanta-nak a kalóriamentes zerót kivéve.
Itt a zöld címkés Coca-Cola
Bár a Coca-Cola Life nevének hallatán déja vu érzésünk lehet, hiszen az ital argentin és chilei bevezetéséről két éve már olvashattunk híreket, az amerikai üdítőóriás részéről akkor is drámai lépésnek lehetünk szemtanúi. A cég új, immár Európában is megjelenő frissítőjének logója például zöld. A sztíviás kólában egy kicsit jobban ezúttal a FoodBev cikke „merül el”.
Féljünk -e az édesítőszerektől?
Cukorbetegek és fogyókúrázók nagy kedvence - de milyen szempontok szerint érdemes válogatni az édesítők között? Mesterséges legyen vagy természetes? Többek között erről is beszélgetett a Házipatika Bernadene Magnuson amerikai toxikológussal, a Global Stevia Institute szakértőjével budapesti látogatásán.
Svédországban a kormány támogatja a sztíviakutatást
Míg hazánkban még igen kevesen tudnak a természetes édesítőszer, a sztívia létezéséről, addig Svédországban már a kormány is támogatja a cukrot és mesterséges édesítőt kiváltó növénnyel kapcsolatos kutatásokat.
A sztívia lesz az új cukor a 21. században?
Ma már a sztívialevél kivonatot természetes eredetű édesítőszerként szerte a világon használja az élelmiszeripar.
Egyre tudatosabban választunk édesítőszert
Különösen az üdítőitalok és a gyümölcslevek esetében gyakori, hogy megnézzük, mit tartalmaz a termék, és a felmérés arra is rámutat, hogy az édesítőszerek közötti választást döntő módon annak természetes jellege befolyásolja.
Sztíviával édesítik a Nestea italokat
A Coca-Cola bevezeti első sztíviakivonattal készült Nestea termékét, amely 30%-kal kevesebb cukrot tartalmaz.
Diadalmenet előtt a jázminpakóca
A nagy édesítőképességű és mellékhatásoktól mentes édesítőszert cukorbetegek is fogyaszthatják, felhasználása igen széles körű. Mi várható az új rendelettől?
Új, alacsony energiatartalmú édesítőszer a Coca-Cola palettáján
A Coca-Cola Europe üdvözli az Európai Bizottság a szteviol-glikozidok, vagyis a sztívia élelmiszerekben és italokban édesítőszerként való felhasználását engedélyező döntését. A Bizottság határozatával lehetővé tette, hogy a vállalat újabb kitűnő ízű, csökkentett energiatartalmú italokat kínáljon fogyasztóinak.
