
Vetőmag: nő az export
A stabil, sőt, növekvő kelet-európai kereslet fűti a hazai vetőmagágazat beruházásait, legutóbb a Monsanto avatott 14 milliárdos fejlesztést - írja a Világgazdaság Online. A kiszámítható kereslet miatt az ágazatban multiknak és hazai nemesítőknek egyaránt van perspektíva.
14 milliárd forintos beruházás Nagyigmándon
Az amerikai tulajdonú Monsanto Hungária Kft. 14 milliárd forint, 67 millió dollár ráfordítással bővítette kukorica és olajrepce vetőmagtermelő kapacitását a Komárom-Esztergom megyei nagyigmándi üzemben.
