Braunmüller Lajos
Becsült olvasási idő: 1 perc
Vetőmag: nő az export

A stabil, sőt, növekvő kelet-európai kereslet fűti a hazai vetőmagágazat beruházásait, legutóbb a Monsanto avatott 14 milliárdos fejlesztést - írja a Világgazdaság Online. A kiszámítható kereslet miatt az ágazatban multiknak és hazai nemesítőknek egyaránt van perspektíva.

A közelmúltban adta át az amerikai tulajdonú MONSANTO Hungária Kft. kibővített nagyigmándi üzemét. A kukorica és olajrepce vetőmagtermelő kapacitás bővítése összesen 14 milliárd forintos beruházást jelentett. A meglehetősen nagymérvű beruházással a cég vetőmagtermelő kapacitása megduplázódott, 6500 hektáron állítanak elő 1,2-1,3 millió zsák vetőmagot – jelentette ki az eseményen a Világgazdaságnak Szanyi István.

A Monsanto Hungária Kft. ügyvezető igazgatója hozzátette: a társaság 2012-ben 35 milliárd forintos árbevételt ért el, a vetőmagtermeltetéssel pedig hozzávetőleg ötmilliárd forint bevételhez juttatják a velük szerződésben álló gazdákat.

A hazai fejlesztés nem egyedülálló, a vetőmagok iránti növekvő keresletre válaszolva a Monsanto a múlt héten további négy európai helyszínen adott át hibridkukorica és repce vetőmagok termelését bővítő beruházásokat, Törökországban, Romániában és két üzemet Franciaországban.

Amennyiben sikeresen elhintettük Önben a kíváncsiság vetőmagvát, a cikket ezen a linken tovább is olvashatja.