Az élelmiszeripart értékelte Zsigó Róbert

Az élelmiszeripart értékelte Zsigó Róbert

Szívügyünk, hogy a magyar gasztronómia csúcsteljesítményei a hétköznapokat is szebbé tegyék. Minőségi gasztronómia, de sikeres élelmiszeripar sem képzelhető el kiváló minőségű, egészséges és friss alapanyagok nélkül – mondta Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár a Sirha Budapest Nemzetközi Élelmiszeripari és HoReCa szakkiállításon.

Konferencia a közétkeztetési alapanyagokról

Konferencia a közétkeztetési alapanyagokról

Célunk, hogy a hazai közétkeztetésben olyan egészséges, biztonságos és megbízható, főként helyi és bio–alapanyagokból előállított ételek készüljenek, amelyek mennyiségileg és minőségileg is megfelelnek a különböző korcsoportok élettani igényeinek – hangsúlyozta Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár a Közétkeztetők, Élelmezésvezetők Országos Szövetségének Országos Szakmai Napján.

Átfogóan ellenőrizték az élelmiszerláncot

Átfogóan ellenőrizték az élelmiszerláncot

Április 22-én véget ért a hazai élelmiszerlánc átfogó, tavaszi szezonális ellenőrzése. A szakemberek egy hónap alatt 3484 vizsgálatot folytattak le élelmiszer-előállító, élelmiszer-forgalmazó, illetve vendéglátóhelyeken, országszerte. A feltárt szabálytalanságok 126 esetben kisebb súlyúak voltak és csaknem azonos számban (127 esetben) fordultak elő olyan jogsértések, melyek mintegy 8,9 millió forint összegű bírság kiszabását vonták maguk után.

Fontos a közétkeztetés fejlődése

Fontos a közétkeztetés fejlődése

A hazai élelmiszerek fókuszba kerülése azt jelzi, hogy a közétkeztetők felismerték a beszállító partnerek fontos szerepét a minőségi közétkeztetés megvalósításában, és azt is, hogy a beszállítók fejlődése egyben a közétkeztetés fejlődésének is az egyik alappillére – mondta Zsigó Róbert a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára a Hungast budapesti konferenciáján.

Jövő héten érkezhetnek az első eredmények az élelmiszer minőségi vizsgálatban

Jövő héten érkezhetnek az első eredmények az élelmiszer minőségi vizsgálatban

Várhatóan jövő héten lesz eredménye annak a 100 termékre kiterjedő vizsgálatnak, amelyben  a Magyarországon, Ausztriában és több nyugat-európai országban forgalmazott azonos élelmiszerek minőségét ellenőrzik - jelentette be Zsigó Róbert, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára az Országgyűlés gazdasági bizottságában hétfőn.

NÉBIH: elstartolt a nyári szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés

NÉBIH: elstartolt a nyári szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés

A korábbi évek gyakorlatát követve Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár idén is elrendelte a nyári szezonális élelmiszerlánc ellenőrzést. Július 1. és augusztus 31. között a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) és a megyei kormányhivatalok szakemberei közösen ellenőriznek a szezonálisan üzemelő, illetve idegenforgalmi szempontból frekventált helyeken, strandokon működő kereskedelmi és vendéglátó létesítményekben, de kiemelt figyelmet kap az UHT tejek ellenőrzése is.

Húsvéti hatósági ellenőrzés az élelmiszerpiacon

Húsvéti hatósági ellenőrzés az élelmiszerpiacon

A húsvéti termékekre koncentráló élelmiszerbiztonsági ellenőrzés zajlik  az ország teljes területén hetek óta, az ellenőrök járják a boltokat, piacokat, előállító helyeket, és vizsgálják az állatszállító járműveket is - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára szerdán.

A kormány a sertéshús áfájának csökkentésével a családokat segíti

A kormány a sertéshús áfájának csökkentésével a családokat segíti

A magyar reformok működnek, amit az is mutat, hogy a sertés tőkehús általános forgalmi adójának (áfa) csökkentését lehetővé tette a magyar gazdaság teljesítő képessége; a kormány a sertés tőkehús áfájának mérséklésével a családokat kívánja segíteni - húzta alá a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára.

Növényvédelmi konferenciát tartottak hétfőn Budapesten

Növényvédelmi konferenciát tartottak hétfőn Budapesten

A növényvédőszer-engedélyezés és -felhasználás szabályozása az élelmiszerlánc-biztonság fontos tényezője - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára egy nemzetközi növényvédelmi konferencián hétfőn, Budapesten.

A magyar állatorvosok élelmiszer-biztonsági működését méltatta Zsigó Róbert

A magyar állatorvosok élelmiszer-biztonsági működését méltatta Zsigó Róbert

Nemzeti érdek a lakosság biztonságos, jó minőségű, egészséges élelmiszerekkel való ellátása, mégpedig a lehető legnagyobb mértékben hazai forrásból - mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára pénteken a Magyar Állatorvosok Világszervezete és a Magyar Országos Állatorvos Egyesület (MOÁE) által szervezett szakmai konferencián.

Felgyorsítanák a magyar termékek kínai piacra jutását

Felgyorsítanák a magyar termékek kínai piacra jutását

A magyar élelmiszeripari termékek kínai piacra jutásának felgyorsításáról egyeztetett Csungkingban Zsigó Róbert, a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára, aki Szun Ta-vej-jel, a Kínai Népköztársaság Minőségellenőrzési, Felügyeleti és Karantén Hivatal miniszterhelyettesével folytatott megbeszéléseket - közölte az FM csütörtökön az MTI-vel.

Szakmai fórum az egészségesebb élelmiszerekért

Szakmai fórum az egészségesebb élelmiszerekért

Az élelmiszeripar a fogyasztók egészségéért: tegyünk együtt érte! címmel tartott szakmai fórumot az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége (ÉFOSZ) csütörtökön, Budapesten. A rendezvény témája az a 75 vállalás volt, amellyel 25 szervezet csatlakozott 1 év alatt az Együtt a Fogyasztókért önszabályozó iparági kezdeményezéshez.

Erős a magyar élelmiszerlánc-biztonság

Erős a magyar élelmiszerlánc-biztonság

Az FM felelős államtitkára Budapesten az Egészség Világnap Élelmiszerbiztonság konferenciáján beszélt.