Becsült olvasási idő: 0 perc
A „feldönthetetlen” magyar gazdaságért

A miniszterelnök is ott volt az édességeket gyártó Stühmer Kft. új telephelyének megnyitóján, a Heves megyei Makláron. Azt mondta, a magyar gazdaság akkor lesz "feldönthetetlen", ha megtöbbszörözik a kkv-k teljesítményét.

A következő években mintegy 300 milliárd forintot fordít a kormány magyar élelmiszeripari fejlesztésekre, amelyekkel új munkahelyek jönnek létre vidéken - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Heves megyei Makláron, az édességeket gyártó Stühmer Kft. új telephelyének megnyitóján.

A kormányfő szavai szerint a magyar gazdaság akkor lesz "feldönthetetlen", ha megtöbbszörözik a kis- és középvállalkozások teljesítményét. Ehhez az kell, hogy a magyar adórendszer vállalkozóbarátabb és rugalmasabb legyen, hogy az adószabályok ne jelentsenek elviselhetetlen bürokratikus terhet a vállalkozni akaróknak - hangsúlyozta.

Orbán Viktor megismételte kormánya azon célkitűzését, hogy Magyarországon legyen a legversenyképesebb gazdasági környezet Európában.