Becsült olvasási idő: 1 perc
A jövőnk a spájzban van!

Az Élelmiszer szaklap idén június 6-án és 7-én, Balatonfüreden, az Anna Grand Hotelben rendezi meg Szakma Napja konferenciáját. A rendezvényen a nagy kereskedelmi láncok, sikeres gyártók képviselői mellett társadalomtudósok, piackutatók, marketingesek vizsgálják a már a „kamránkban” várakozó jövőben rejlő lehetőségeket.

Az idén húszéves Élelmiszer éves nagy rendezvényén, a www.szakmanapja.hu, a meghívott előadók segítségével a jövő lehetőségeit, az új kihívásokra adandó válaszokat vizsgálja. Az előadók sorát Kupa Mihály közgazdász nyitja, de többek között ott lesz Dr. Oravecz Márton, a Nemzeti Élelemiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) elnöke és két sikeres hazai vállalkozás tulajdonosa, Palásti József (Fornetti) és Mészáros Gábor (chocoMe) is. Meghatározó kereskedőláncok és gyártók képviselői piackutatókkal és elemzőkkel keresik a választ, hogy melyek lehetnek a magyar élelmiszeripar megújulásának útjai, illetve milyen válaszokat adhatnak a kereskedők az új fogyasztói elvárásokra –, de szó lesz a környezettudatosságról és a CSR-ről is.

spájzMeghívott reklám- és marketing-szakemberek – többek között Sas István reklámpszichológus, Hajnal Tamás (Human Telex), Mihálszki Zsuzsa (Kantar Media) és Nagygyörgy Miklós (Brandmonitor) – arra a kérdésre keresik a választ, hogyan tudunk eladni a jövő fogyasztójának a webkorszakban?

Az esti programban – számos születésnapi meglepetés mellett – Sas István reklámguru idézi meg reklámfilmek segítségével elmúlt 20 évet, majd Janklovics Péter, a Dumaszínház tagja teszi próbára a rekeszizmokat.

A rendezvény mindenki érdeklődésére számot tarthat, akit valaha megcsapott, vagy számít rá, hogy megcsap – legyen gyártó vagy kereskedő – az FMCG „füstje”.