A Mars önkéntes programja a munkatársak kollektív erejét használja fel arra, hogy fenntartható változást hozzon a közösségek életébe, és jól példázza azt, ahogyan a Mars, a világ egyik legnagyobb édességgyártója azon dolgozik, hogy a holnap világa olyan világ legyen, ahol mindenki boldogul. A programon keresztül a munkatársaknak lehetőségük van arra, hogy évente akár 16 órát töltsenek a vállalat által fizetett munkaidőben, hogy egy számukra fontos ügyön dolgozhassanak, kreatívak legyenek, kihasználják erősségeiket és képességeiket, együttműködjenek a partnerszervezetekkel, és érdemi változást hozzanak a leginkább rászorulók számára.
"Idén, tekintettel a koronavírus-járvány által támasztott kihívásokra, úgy gondoljuk, hogy minden eddiginél fontosabb, hogy időt szenteljünk a rászorulók támogatására. A Mars önkéntes programjában való részvétel nagyszerű módja annak, hogy kapcsolatokat építsünk azokkal a közösségekkel, ahol működünk, miközben lehetőséget adunk a munkatársainknak arra, hogy a legtöbbet hozzák ki magukból" - mondta el Sófalvi Attila, a Mars Magyarország ügyvezető igazgatója.
A járványügyi korlátozások miatt, valamint a munkatársak védelme érdekében a koronavírus-járvány ideje alatt a Mars idén elsősorban a virtuális önkéntességi lehetőségekre összpontosított, bár bizonyos tevékenységek, például a véradás továbbra is a program része maradt. Bár az önkéntes program megváltozott, a vállalat úgy véli, hogy ennek keretében a munkatársak még mindig sokféleképpen tudnak valódi, mérhető változást hozni a különböző közösségek életébe.

