Peter Pham
Becsült olvasási idő: 1 perc
A pizzás dobozok nem újrahasznosíthatók

A Foodbeast szerzője szerint általában az ember érez némi elégedettséget, amikor egy komoly pizzaparty után egy nagy halom dobozzal a szelektív hulladékgyűjtőhöz bandukol. Tudni kell, azonban, hogy ebből a természet semmit sem profittál.

A FOX News nemrég arról számolt be, hogy egy pizzarajongó a közelmúltban megpróbálta kideríteni: vajon az ilyen dobozok újrahasznosíthatók? Tudják, mert hogy kartonból vannak.

A válasz az, hogy nem.

Darby Hoover, a Natural Resources Defense Council (Természetvédelmi Tanács) munkatársa elmondta, hogy miért is nem dobhatjuk ki az újrahasznosítható hulladékkal együtt a (használt) pizzás dobozokat.

Hoover elmondása szerint a dobozokhoz használt likacsos papír „különösen fogékony az étel- és italszennyeződésekre”. Ez kiváltképp igaz a kartondobozra ragadt maradék sajtra, zsírra és olajra.

A pépesítési eljárásnak alávetett papírtól az étel és az olaj nem szétválasztható.

Valószínűleg néhány embert sok bosszúságtól megóvunk hát azzal, ha a legközelebb a kiürített pizzás dobozokat egyszerűen csak a sima szemeteskukába dobjuk.

Fordítás/szerkesztés: Zamaróczy Ádám