Becsült olvasási idő: 1 perc
Argentína befagyasztja élelmiszerárait

Argentína két hónapra befagyasztja az élelmiszerárakat, hogy megakadályozza a vágtató infláció kialakulását.

Az intézkedés az országban működő minden nagy szupermarketlánc minden árujára vonatkozik. Az ország élelmiszer- és vegyiáru-kiskereskedelméből 70 százalékkal részesülő láncok érdekcsoportja megállapodott erről a kereskedelmi minisztériummal.

argA minisztérium azt szeretné, ha a vásárlók megőriznék a nyugtákat, és ezek alapján figyelnék az árak alakulását. Ha április 1-je előtt áremelkedést tapasztalnak, panaszt tehetnek egy állami ügyfélszolgálatnál.

Közvélemény-kutatási eredmények szerint az argentinokat legjobban az infláció mértéke aggasztja. Független elemzők azt mondják: a pénz elértéktelenedése az idén elérheti a 30 százalékot. A kormány közölte: megpróbálja elérni, hogy a szakszervezetekkel megtartandó következő bértárgyaláson a kialkudott emelés ne legyen több 20 százaléknál. Ebből is látszik, hogy szinte senki nem hiszi el: az éves infláció csupán 10 százalékos az országban.

Soledad Perez Duhalde közgazdász szerint az árbefagyasztás nem fog megoldani semmit, mint ahogy a korábbi hasonló kísérletek is kudarcba fulladtak, legfeljebb áruhiány lép majd fel a szupermarketekben.