Február 14-e sokaknak lényeges dátum: a Bálint-nap a szerelmespárok számára kapcsolatuk megünneplésére ad lehetőséget, a kereskedelem szereplői pedig a korlátlan profitszerzés, az óriási haszon ígéretét láthatják meg benne.
Ajándéktárgyak, édességek, virágok, csecsebecsék fogynak ilyenkor nagyobb mennyiségben, ahogyan rendszerint az éttermek, a vendéglátóhelyek is az átlagosnál jobb forgalomra számíthatnak ezen a napon. Utóbbival minden bizonnyal a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál (NAV) is tisztában vannak, ezért is indított a hatóság ezen a héten ellenőrzés-sorozatot szinte az egész országban.
A fővárosban például a szerelmesek ünnepének is nevezett naphoz kapcsolódóan a virág- és ajándékkereskedők, valamint a vendéglátóhelyek működését veszi górcső alá a NAV. A revizorok főként a számla- és a nyugtaadás szabályszerűségét, a foglalkoztatottak bejelentését és az online pénztárgéppel kapcsolatos szabályok betartását vizsgálják meg. De lesznek Bálint-napi ellenőrzések Pest megyében, Bács-Kiskunban, Borsodban, Nógrádban, Fejér megyében, Komárom-Esztergomban, valamint Zalában, Somogyban és Veszprém megyében is. Mindezt pedig onnan lehet tudni, hogy az adóhivatal a saját internetes oldalán, az úgynevezett adótraffipaxban tette közzé, hogy mikor és hol vizsgálódnak majd a revizorok és mire lesznek kíváncsiak.

