Becsült olvasási idő: 1 perc
Demonstráló trafikosok egy új pályázatért

2013. május 15-én, szerdán, a trafikosok demonstráltak Budapesten. A majdnem kétszáz fős, a Facebookon szerveződő csoport tagjai a koncessziós pályázat eredményének megsemmisítését és "tisztességes feltételek mellett" új pályázati eljárás kiírását követelték.

Május tizenötödikén a Március 15. téren tartott esti rendezvényen a pályázaton nem nyert trafikosok szólaltak fel - az általuk trafikkárosultnak nevezett emberek nevében azt mondták, becsületes adófizető polgárként nem érdemelnék azt, hogy elveszítik a munkájukat és a megélhetésüket, s azt kérték, hogy tegyék elérhetővé, hogy a munkájukat tovább folytathassák. Elsősorban azt is elmondták, hogy egy teljesen egészséges konkurenciaharcra számítottak és arra, hogy annak köszönhetően dől majd el a nyertes, de úgy vélik, hogy láthatóan nem ez történt.

Többen is azon a véleményen voltak, hogy a napokban (a legalább húsz éve a területen dolgozók számára) kiírt kiegészítő pályázaton annyira lehetetlen feltételeket kértek, hogy annak az egész országból csak néhányan tudnak megfelelni.

A demonstráláson több, a megélhetését féltő mozgássérült ember is megjelent, míg mások tiltakozó táblákat tartottak a kezükbe.

Miközben a szónokok beszéltek, ismeretlenek jelentek meg, és a rögtönzötten felállított színpad mögött az alaptörvényt bíráló többméteres molinókat húztak. A rendőrök segítségével a szervezők elérték, hogy a bíráló csoport a “trafikkárosultak” demonstárciójától távolabb tiltakozzon, atrocitás nem történt.

Megjelent a rendezvényen - elmondása szerint - magánemberként Karácsony Gergely független országgyülési képviselő, a PM politikusa is.