Május tizenötödikén a Március 15. téren tartott esti rendezvényen a pályázaton nem nyert trafikosok szólaltak fel - az általuk trafikkárosultnak nevezett emberek nevében azt mondták, becsületes adófizető polgárként nem érdemelnék azt, hogy elveszítik a munkájukat és a megélhetésüket, s azt kérték, hogy tegyék elérhetővé, hogy a munkájukat tovább folytathassák. Elsősorban azt is elmondták, hogy egy teljesen egészséges konkurenciaharcra számítottak és arra, hogy annak köszönhetően dől majd el a nyertes, de úgy vélik, hogy láthatóan nem ez történt.
Többen is azon a véleményen voltak, hogy a napokban (a legalább húsz éve a területen dolgozók számára) kiírt kiegészítő pályázaton annyira lehetetlen feltételeket kértek, hogy annak az egész országból csak néhányan tudnak megfelelni.
A demonstráláson több, a megélhetését féltő mozgássérült ember is megjelent, míg mások tiltakozó táblákat tartottak a kezükbe.
Miközben a szónokok beszéltek, ismeretlenek jelentek meg, és a rögtönzötten felállított színpad mögött az alaptörvényt bíráló többméteres molinókat húztak. A rendőrök segítségével a szervezők elérték, hogy a bíráló csoport a “trafikkárosultak” demonstárciójától távolabb tiltakozzon, atrocitás nem történt.
Megjelent a rendezvényen - elmondása szerint - magánemberként Karácsony Gergely független országgyülési képviselő, a PM politikusa is.

