Becsült olvasási idő: 1 perc
Díjat kapott a Master Good ügyvezetője

A 2012-es Év Fiatal Menedzsere Díj nyertese Ifj. Bárány László, a 100%-ban magyar magántulajdonban lévő és Észak-Kelet Magyarországon működő Master Good Kft. ügyvezető igazgatója.

A 2012-es Év Fiatal Menedzsere Díj nyertese Ifj. Bárány László, a 100%-ban magyar magántulajdonban lévő és Észak-Kelet Magyarországon működő Master Good Kft. ügyvezető igazgatója 2008 óta. A vállalkozás az élelmiszeripar területén tevékenykedik, a tulajdonos család több mint 100 éve, négy generáción keresztül foglalkozik baromfitenyésztéssel. A tevékenységi kör azóta integrált takarmány-termeltetéssel, brojlerhízlalással és -feldolgozással bővült.

A cég jelenleg az egyik legnagyobb beszállítója a legnagyobb gyorsétterem-láncnak, több kiskereskedelmi láncnak, illetve tucatnyi közép- és nyugat-európai országba exportálja termékeit.

Ifj. Bárány László, a Master Good Kft. ügyvezető igazgatója, az Év fiatal menedzsere, és Dr. Zsuga János, a Siófokon működő FGSZ Földgázszállító Zrt. vezérigazgatója, az Év menedzsere gratulálnak egymásnak. (fotó: Illés Ágnes)

A díjazott ügyvezető igazgató vezetői erényei közé tartozik annak a felismerése, hogy a cég bevételeinek immáron 27 milliárd Ft-ra történt gyors növekedése saját munkájában is változásokat követel. A felismerést külföldi tanulmányutak követték, amelyek tapasztalatai erős önkritikára, majd lényegi intézkedésekre késztették az elsőszámú vezetőt. Egy adott 3 éves időszakban a fajlagos energiaköltség az előző évekhez képest 70%-kal csökkent. Mindez hozzájárult ahhoz, hogy a vállalkozás 2012-ben mintegy 600 millió Ft nyereséget termeljen.

Az ügyvezető bátorságát, kockázatvállaló képességét bizonyítja az értékesítési-stratégiaváltás, amelynek keretében az 1200-as vevőkört 40-esre szűkítették.

A cég folyamatosan gondoskodik a vezetők, munkavállalók szakmai és idegennyelvi képzéséről, beleértve hosszú időtartamú külföldi képzéseket is.

A vállalat 2010-ben egy ún. bölcső-programot indított el a Debreceni Egyetemmel és a Vay Ádám Szakközépiskolával együtt, amelynek célja a jövő szakembereinek gyakorlati képzésbe való bevonása.