Becsült olvasási idő: 1 perc
Édesszájú nép a magyar

A magyar nők imádnak sütni, 37 százalékuk heti rendszerességgel kápráztatja el családját valamilyen finomsággal – idézi egy online kutatás eredményeit a Zalai Hírlap. 

Magyarországon sláger a pogácsa, az almás pite, a hólabda, a diós kifli, a gyümölcsös sütemény és az egyszerűen elkészíthető bögrés sütiket is kedveljük.

A kutatás több mint 2000 válaszadója kisebb-nagyobb rendszerességgel süt, csaknem minden harmadik háziasszony legalább havonta egyszer-kétszer befűti a sütőt, további 37 százalékuk pedig heti rendszerességgel készít édességeket. Minden tizedik megkérdezett valódi házi tündérnek számít, hetente többször kényezteti családját süteményekkel. A sütési sütikedv a kor előrehaladtával fokozatosan nő: míg a 18-24 éveseknek csupán az egyharmada süt rendszeresen, addig a 45 év felettiek körében ez az arány megduplázódik. A sütemények általában hétvégén készülnek, a legtöbben a vasárnapi ebédhez, vagy családi ünnepre sütnek.

A válaszadók többségének a házi sütemények jobban ízlenek a készen kaphatóknál, sokan ezért nem sajnálják az otthoni fáradságot. A rendszeresen sütők nagy része a régi, jól bevált családi süteménysütési hagyományokat is ápolja, de emellett nyitott az újdonságokra, szeretnek kísérletezni, szívesen kipróbálnak új recepteket. Öt nőből három különböző receptes könyvekben keresgél, de szívesen hallgatunk az ismerősök, barátok ajánlásaira és az internet kínálatára is.