Leáldozhat azoknak a napoknak, amikor ebédszünetünk első felét azzal kell eltöltenünk, hogy a szendvicsünkről lehámozzuk a celofánt! Egy amerikai tudóscsapat végre tejfehérjéből állította elő a fóliát, amely a reményeik szerint akár már három éven belül fel kerülhet a boltok polcaira.
Az ehető csomagolás nem újdonság a piacon, ám a jelenleg kapható verziók keményítőből készülnek, amelyen könnyen átszivárog az oxigén. A gáz kívültartása tekintetében az új fólia állítólag akár 500-szor hatékonyabb lehet a napjainkban kapható termékeknél.
További előnye, hogy a tejben is megtalálható kazein fehérjéből készül, vagyis biológiailag könnyen lebomlik, és akár meg is lehet enni.
Dr. Peggy Tomasula, az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának munkatársa és a kutatás vezetője azt mondta: „A fehérje alapú filmek erősen blokkolják az oxigént, amivel segítenek megelőzni az élelmiszer megromlását. A csomagolásban felhasználva az élelmiszerláncon végig haladó elosztás közben megakadályozhatják az élelmiszer-pazarlást.”
Amint azt a vele együtt kutató Dr. Laetitia Bonnaillie hozzátette, „a termék csomagolási alkalmazásainak száma végtelen. Jelenleg az egyadagos élelmiszerek ehető csomagolási alkalmazását teszteljük. Az egyenként beburkolt sajtrudacskák például nagy arányban műanyagot használnak – ezen szeretnénk javítani.” – nyilatkozta a szakértő.
Fordítás/szerkesztés: Zamaróczy Ádám

