A Morgan Stanley elemzői szerint az elektromos járművek elterjedése jókora pofont adhat az italgyártó ágazatnak, illetve némi túlzással a kiskereskedelemben is jelentős pusztítást végezhet.
Érvelésük alapján, amikor az emberek tankolás után a fizetéshez a benzinkúthoz csapott üzletbe lépnek, impulzus vásárlókká válnak, és bizonyos hirtelen felindulásból elkövetett italvásárlásokat hajtanak végre. Márpedig az elektromosautó-használat elterjedésével a benzinkutak látogatottsága rohamosan csökkenni fog, és így az üzletek is egyre jobban ellehetetlenülnek.
A kisebb boltokban az innivalók eladása húzza az értékesítést, vagyis a polcokon maradva akár végzetes sebet ejthetnek a forgalmukon. Az egyik megoldás az lehetne, ha a későbbiekben az üzemanyagtöltő állomások „energiaforrás-repertoárja” az árammal is gazdagodna. Kérdés azonban, hogy ilyen esetben az új töltőállomások költségét az üzleteknek vagy a petrolkémiai vállalatoknak kellene állni. Az üzleteknek jó hír ugyanakkor, hogy az e-járművek elterjedése legalábbis az USA-ban konkrétan csigalassú, és így még sok idejük lesz kidolgozni valamilyen tervet a csőd elkerüléséhez.

