A Nébih közleménye szerint a román hatóság a vírust július 13-án mutatta ki az érintett területen. Kiemelték, hogy az eset miatt a román és a magyar Állategészségügyi Szolgálat szakemberei a szükséges intézkedéseket haladéktalanul megtették.
Magyarországtól keletre a sertéspestis folyamatosan szedi áldozatait, Bulgáriában a közelmúltban már a vaddisznók tömeges kilövését is elrendelték miatta. Az őszi makkszezon várhatóan rontani fog a helyzeten Magyarországon is. Ahogy az Agrotrend írja, az itthoni helyzet is megköveteli az állomány rikítását.

Az afrikai sertéspestis - amely nem azonos a klasszikus sertéspestissel - az emberre nem veszélyes. Az ASP-vel kapcsolatos aktuális és hasznos információk elérhetőek a hivatal honlapján. A magyar exportot számos országból kitiltották már az ASP miatt.

